Berries

Portāla lietošanas pamācība

  • Jaunajā ĶNKA mājas lapā novadnieki joprojām varēs uzzināt par gaidāmajiem pasākumiem (sadaļā Afišas), lasīt rakstus, pasākumu aprakstus, intervijas un citas ziņas (sadaļā Aktuālitātes).
  • Mājas lapa veidota tā, lai ikkatram Ķekavas novada pašdarbības kolektīvam būtu iespēja ātri un ērti ziņot par aktuālāko un interesantāko savā kolektīvā.
  • Lapas veidotāji padomājuši arī par atsevišķu sadaļu Jauniešiem, ko veidos, papildinās paši jaunieši. Šādā veidā jaunieši varēs iegūt pieredzi sava viedokļa paušanā, vērtējumu sniegšanā par jauniešiem domātiem pasākumiem ne tikai novada, bet arī Latvijas un pasaules mērogā.
  • Mājas lapā atrodama sadaļa Sludinājumi, kur ikviens bez maksas var publicēt pirkšanas/pārdošanas, darba vai cita rakstura sludinājumus.
  • Sadaļā Jautā, iesaki, komentē – iespējams automātiski nosūtīt savu sakāmo, jautājumus sev interesējošajai ĶNKA struktūrvienībai.
  • Portālā ievietotos rakstus iespējams komentēt, nepieciešams vien profils portālā Draugiem.lv.

1. Kā autorizēties portālā?
2. Kā pievienoties jau esošiem kolektīviem?
3. Kā nonākt savā profilā? 
4. Kā ievietot blogu? 
5. Kā ievietot aktualitāti? 
6. Kā ievietot pasākumus sadaļā Afiša? 
7. Kāds ir vēlamais titulbildes izmērs? 
8. Kā pievienot galerijā fotogrāfijas?
9. Kā pievienot fotogrāfijas no Picasa?
10. Kā ievietot video galerijā? 
11. Kur atrast Youtube HTML embed kodu vai URL?  
12. Kā ievietot sludinājumus? 
13. Kā sazināties ar Ķekavas novada kultūras iestādēm? 
14. Kā tiek noteikti Mēneša aktīvākie kolektīvi?  
15. Kādas ir teksta formatēšanas iespējas?  

 

1. Kā autorizēties portālā? 

Mājas lapas augšējā labajā stūrī ir links "Ienākt", kas aizved uz Ienākšanas lapu. Var izvēlēties, ar kuru no sociālajiem tīkliem autorizēties parkultūru.lv portālā - ar Draugiem.lv, Facebook.lv, Twitter.com vai Gmail.com pasēm. 

Lai visa ievietotā informācija būtu vienkopus, autorizējoties katru reizi jāizmanto vienu un to pašu rīku. 

screen_shot_2011-12-15_at_17.05.39

2. Kā pievienoties jau esošiem kolektīviem? 

Sadaļā Kolektīvi vienkopus apkopoti visi Ķekavas novadā atrodamie kolektīvi. Atverot konkrēto kolektīvu, zem nosaukuma labajā stūrī atrodams links "Pieteikties kolektīvam". Pēc pieteikšanās kāds no kolektīva biedriem var apstiprināt jauno lietotāju. Pēc apstiprināšanās jebkurš lietotājs ir pilntiesīgs ievietot gan blogus, gan aktualitātes un pasākumus, kā arī galerijas.

3. Kā nonākt savā profilā? 

Lai nonāktu savā profilā, jānospiež uz savā "Vārda Uzvārda", kas atrodas lapas augšējā labajā stūrī, kur iepriekš atradās poga "Ienākt". 

4. Kā ievietot blogu? 

Lai pievienotu blogu, jāiet uz savu profilu, jāatrod sadaļa "Mani blogi" un virsrakstam pretī atrodams links "Pievienot". Lai pievienotu blogu jāaizpilda lauki - Virsraksts, Atslēgas vārdi, Saturs, iespējams augšupielādēt arī Titulbildi.  

5. Kā ievietot aktualitāti? 

Lai pievienotu blogu, jāiet uz savu profilu, jāatrod sadaļa "Aktualitātes" un virsrakstam pretī atrodams links "Pievienot aktualitāti". Lai pievienotu aktualitāti jāizvēlas kolektīvs, kurš ir saistīts ar konkrēto ziņu, un jāaizpilda lauki - Virsraksts, Pilns teksts, iespējams augšupielādēt arī Titulbildi. 

6. Kā ievietot pasākumus sadaļā Afiša? 

Lai pievienotu pasākumu, jāiet uz savu profilu, jāatrod sadaļa "Tuvākie pasākumi" un virsrakstam pretī atrodams links "Pievienot". Lai pievienotu aktualitāti jāizvēlas kolektīvs, kurš ir saistīts ar konkrēto pasākumu, un jāaizpilda lauki - Nosaukums, Sākuma datums un laiks, Beigu datums un laiks, Kur (Vieta), Veids, Atslēgas vārdi un Apraksts, iespējams augšupielādēt arī Titulbildi. 

Ja vēlies, lai pasākumu redz tikai kolektīva biedri, jāatzīmē ķeksis "Privāts"

7. Kāds ir vēlamais titulbildes izmērs?

Vēlams pievienot titlbildi izmērā 600x260px. Ja tiks pievienota lielāks attēls, tas tiks izgriezts līdz vajadzīgajam izmēram. Ja tiks pievienota mazāks attēls, tas tiks izstiepts. 

8. Kā pievienot galerijā fotogrāfijas?

Lai pievienotu fotogrāfijas galerijā, jāiet uz savu profilu, jāatrod sadaļa "Jaunākās galerijas" un virsrakstam pretī atrodams links "Pievienot galeriju". Lai pievienotu fotogrāfijas jāatstāj atzīme pie "Foto", jāizvēlas kolektīvs, nosaukums, ja nepieciešams norāda atslēgas vārdus un izvēlas fotogrāfijas augšupielādei. 

9. Kā pievienot fotogrāfijas no Picasa?

Lietotājs var pievienot fotogrāfijas Parkultūru.lv portālam no sava Picasa albuma. Picasa albumā tas atrodams zem linka - "Saite uz šo albmumu", otrais logs "Ielīmēt HTML, lai iegultu vietnē"

picasa

10. Kā ievietot video galerijā?

Lai ievienotu video, tam jābūt augšuielādētam Youtube vai Vimeo portālā. Lai pievienotu video galerijā, jāiet uz savu profilu, jāatrod sadaļa "Jaunākās galerijas" un virsrakstam pretī atrodams links "Pievienot galeriju". Lai pievienotu video jāatstāj atzīme pie "Video", jāizvēlas kolektīvs, nosaukums, ja nepieciešams norāda atslēgas vārdus un izvēlas fotogrāfijas augšupielādei un jānorāda HTML embed kods vai video URL. 

11. Kur atrast Youtube HTML embed kodu vai URL? 

Zem video, ko vēlies ievietot ir jāatrod poga "Kopīgot" > "Iegult" > un tad jānokopē atvērtais kods.

youtube

vai jānokopē URL (adrese) no pārlūkprogrammas, kas redzama, skatoties konkrēto video. 

url

12. Kā ievietot sludinājumus?

Lai ievietu sludinājumus portālā jāiet sadaļu Sludinājumi, pret virsrakstu labajā stūrī ir links links "Pievienot sludinājumu". Lai pievienotu sludinājumus jāaizpilda lauki - Kategorija, Vārds, E-pasts, Telefons un Sludinājuma teksts. 

13. Kā sazināties ar Ķekavas novada kultūras iestādēm?

Zem kreisās izvēles ir poga "Jautā! Iesaki! Komentē!". Pēc pogas nospiešanas atveras logs, kuru izmantojot var nosūtīt jautājumu, ieteikumu vai komentāru kādai no Ķekavas novada struktūrvienībām. Lai nosūtītu ziņu ir jāaizpilda Vārds, E-pasts, Telefons un ziņa. Nepieciešams arī izvēlēties iestādi, kurai tiks adresēta ziņa. 

14. Kā tiek noteikti Mēneša aktīvākie kolektīvi? 

Katram kolektīvam mēneša laikā tiek piešķirti punkti par to veiktajām aktivitātēm portālā - aktualitāšu, pasākumu, galeriju un blogu pievienošana.

15. Kādas ir teksta formatēšanas iespējas? 

Rakstot aktualitāti var izvēlēties - treksrakstuslīprakstupasvītrojumu, "bullet" atzīmes, tekstu līdzināt pēc kreisās malas, centrēt vai līdzināt pēc labās malas. Teksta nodefinētie stili, kas atrodami zem izvēlnes "Paragraph": 

Heading 1

Heading 2

Heading 3