Berries
« Atpakaļ

Katlakalna ģimeņu folkloras kopa LIZDA

Esmu biedrs

Katlakalna Tautas nams

Folkloras kopas

Vadītāja: Laura Arāja

Katlakalna ģimeņu folkloras kopa LIZDA darbību uzsāka 2013. gada aprīlī .Sākotnēji tā darbojās kā bērnu folkloras kopa un itin bieži uzstājās kopā ar Katlakalna folkloras kopu RĀMUPE. Taču laika gaitā mazajiem katlakalniešiem izvediojās savs neatkārtojams dzīves un darbošanās ceļš. 

Kopā darbojas bērni vecumā no 3 līdz 11 gadiem, kas dzīvo Katlakalnā, Ķekavā, Rīgā. Nedrošākie mazākie dalībnieki labprāt līdzi ņem arī mammas, tētus un vecmāmiņas. Nodarbībās jaunie folkloristi iepazīst gadskārtu ritējumu un tradīcijas, dziedot tuvojošos svētku raksturīgās dziesmas, ejot rotaļās, dejojot dejas, minot mīklas un sarunājoties ar skolotāju. Lielākie apgūst arī instrumentu spēli, kokles, akordeonu, blokflautu un vijoli, bet mazākie mācās darboties ar dažādiem ritma instrumentiem. Muzikalitātes un radošuma attīstīšana šeit ir tikpat nozīmīga, cik savstarpējā kopdarba apzināšanās.Tā kā bērniem ir liela vecuma starpība, lielākie mācās uzņemties atbildību par mazākajiem, savukārt mazākie ir apņēmības pilni pēc iespējas ātrāk apgūt to, ko prot jau vecāki bērni.

2013.gada septembra sākumā Ķekavas novadā norisinājās 2. Starptautiskais Katlakalna Folkloras festivāls, un arī bērnu kopa tajā piedalījās, uzstājoties gan turpat Katlakalnā, gan Daugmalē, gan Rīgā - Brīvdabas muzejā, gan arī dižkoncertā Ķekavas Dzirnavu estrādē. Uzstājoties galvenā rota ir skaistie senie (arheoloģiskie) tērpi. Un, protams, vairākiem bērniem ir arī savi etnogrāfiskie tautastērpi. Savukārt tuvojoties maskošanās laikam, bērni rada paši savas tradicionālās maskas, kuras vilks mugurā ziemas pasākumos, līdz pat Meteņdienai.
 
Kopš 2015.gada Katlakalna bērnu folkloras kopa ir iesaistījusies bērnu folkloras kopu tīklā Pulkā eimu, pulkā teku - piedalās bērnu un jaunatnes folkloras kopu skatēs un bērnu kopu dižsvētkos, kas katru gadu norisinās citā Latvijas novadā.

2016./ 2017.gada sezonā bērnu kopa kļuvusi par ģimeņu kopu, kas nav nekāds pārsteigums, jo arī daudzas bērnu mammas labprāt muzicē un darbojas gan atsevisķi, gan kopā ar bērniem. Kopš aprīļa kopa nes nosaukumu LIZDA.

Folkloras nodarbības ir jauks veids, kā jēgpilni pavadīt brīvo laiku un uzzināt vairāk par tautas kultūru, turklāt kopā var droši pievienoties jebkurš interesents, arī bez priekšzināšanām. Galvenais ir darbošanās prieks un vēlme izzināt un mācīties!

Mēģinājumi: otrdienās un ceturtdienās plkst. 18.30 - 19.30

Saziņai un plašākai informācjijai -

Katlakalna ģimeņu Folkloras kopas vadītāja Laura Arāja -  arajulaura@gmail.com
 
Tālr.: 28358130
 
Katlakalna Tautas nama vadītāja Aija Vitmane - aija.vitmane@kekava.lv
 
Tālr.: 26439276Jaunākās ziņas

Thumb_metendiena_katlakalna_2015

Meteņdiena Katlakalnā

20.01.2015 | Saule Gunta

2015.gada 7.februāra pēcpusdienā divos pie Katlakalna Tautas nama sāksies šīsziemas Lielā Meteņošana. Notikums, kuŗā katram bērnam jābūt klāt, - ziema, lai vai kāda tā šogad būs bijusi, jār... Lasīt vairāk

Thumb_big_ii_20folkloras_20festivals_202d_20315

Pulkā eimu, pulkā teku

16.05.2014 | Saule Gunta

Katlakalna Bērnu folkloras kopa šīsnedēļas nogalē dosies uz saviem pirmajiem lielajiem folkloras svētkiem - bērnu kopu gadskārtējo salidojumu PULKĀ EIMU, PULKĀ TEKU, kas norisināsies Jēkabpilī un Viesītē... Lasīt vairāk

Thumb_img_0048

Katlakalna bērnu folkloras kopa gatavojas Pulkā eimu, pulkā teku Novada skatei

04.04.2014 | Saule Gunta

Jau teju gads apkārt kopš Katlakalnā līdztekus folkloras kopai RĀMUPE darbojas arī Bērnu folkloras kopa. Jaukās un bērnu iemīļotās skolotājas Lauras Arājas vadībā. Nu, kad mē... Lasīt vairāk