Berries
« Atpakaļ

Katlakalna ģimeņu folkloras kopa LIZDA

Esmu biedrs

Katlakalna Tautas nams

Folkloras kopas

Vadītāja: Laura Arāja

Katlakalna ģimeņu folkloras kopa LIZDA darbību uzsāka 2013. gada aprīlī .Sākotnēji tā darbojās kā bērnu folkloras kopa un itin bieži uzstājās kopā ar Katlakalna folkloras kopu RĀMUPE. Taču laika gaitā mazajiem katlakalniešiem izvediojās savs neatkārtojams dzīves un darbošanās ceļš. 

Kopā darbojas bērni vecumā no 3 līdz 11 gadiem, kas dzīvo Katlakalnā, Ķekavā, Rīgā. Nedrošākie mazākie dalībnieki labprāt līdzi ņem arī mammas, tētus un vecmāmiņas. Nodarbībās jaunie folkloristi iepazīst gadskārtu ritējumu un tradīcijas, dziedot tuvojošos svētku raksturīgās dziesmas, ejot rotaļās, dejojot dejas, minot mīklas un sarunājoties ar skolotāju. Lielākie apgūst arī instrumentu spēli, kokles, akordeonu, blokflautu un vijoli, bet mazākie mācās darboties ar dažādiem ritma instrumentiem. Muzikalitātes un radošuma attīstīšana šeit ir tikpat nozīmīga, cik savstarpējā kopdarba apzināšanās.Tā kā bērniem ir liela vecuma starpība, lielākie mācās uzņemties atbildību par mazākajiem, savukārt mazākie ir apņēmības pilni pēc iespējas ātrāk apgūt to, ko prot jau vecāki bērni.

2013.gada septembra sākumā Ķekavas novadā norisinājās 2. Starptautiskais Katlakalna Folkloras festivāls, un arī bērnu kopa tajā piedalījās, uzstājoties gan turpat Katlakalnā, gan Daugmalē, gan Rīgā - Brīvdabas muzejā, gan arī dižkoncertā Ķekavas Dzirnavu estrādē. Uzstājoties galvenā rota ir skaistie senie (arheoloģiskie) tērpi. Un, protams, vairākiem bērniem ir arī savi etnogrāfiskie tautastērpi. Savukārt tuvojoties maskošanās laikam, bērni rada paši savas tradicionālās maskas, kuras vilks mugurā ziemas pasākumos, līdz pat Meteņdienai.
 
Kopš 2015.gada Katlakalna bērnu folkloras kopa ir iesaistījusies bērnu folkloras kopu tīklā Pulkā eimu, pulkā teku - piedalās bērnu un jaunatnes folkloras kopu skatēs un bērnu kopu dižsvētkos, kas katru gadu norisinās citā Latvijas novadā.

2016./ 2017.gada sezonā bērnu kopa kļuvusi par ģimeņu kopu, kas nav nekāds pārsteigums, jo arī daudzas bērnu mammas labprāt muzicē un darbojas gan atsevisķi, gan kopā ar bērniem. Kopš aprīļa kopa nes nosaukumu LIZDA.

Folkloras nodarbības ir jauks veids, kā jēgpilni pavadīt brīvo laiku un uzzināt vairāk par tautas kultūru, turklāt kopā var droši pievienoties jebkurš interesents, arī bez priekšzināšanām. Galvenais ir darbošanās prieks un vēlme izzināt un mācīties!

Mēģinājumi: otrdienās un ceturtdienās plkst. 18.30 - 19.30

Saziņai un plašākai informācjijai -

Katlakalna ģimeņu Folkloras kopas vadītāja Laura Arāja -  arajulaura@gmail.com
 
Tālr.: 28358130
 
Katlakalna Tautas nama vadītāja Aija Vitmane - aija.vitmane@kekava.lv
 
Tālr.: 26439276Jaunākās ziņas

Thumb_unnamed

Ja parādās ar asti - vēl nav beigas, ja parādās bez astes - beigas...

21.11.2015 | Saule Gunta

Kā šo Ievas Vaivodes un pārējo klausītāju mīklas min māmiņa Sintija Strode (radoša personība: darina bērnu rotaļlietas, šuj, ada, tamborē, mezglo, auž, glezno, ... Lasīt vairāk

Thumb_big_dzsvbdm08072015-033

Svētki pavadīti

16.07.2015 | Vita Priede

8. jūlija rītā Katlakalna bērnu folkloras kopas dalībnieki kopā ar mammām un vadītāju Lauru Arāju un Tautas nama vadītāju Aiju Vitmani devās uz Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju, kur norisinājās folkloras diena.... Lasīt vairāk

Thumb_vidzemes_folkloras_kopu_skate__33

Latvijas bērnu un jauniešu folkloras kopu Vidzemes novada sarīkojumā – skatē, gatavojoties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem

19.04.2015 | Saule Gunta

Gunta Saule, Katlakalna folkloras kopas RĀMUPE dalībniece Inguna Žogota, Piedaugavas kopu koordinatore, Kokneses bērnu folkloras kopas TĪNE vadītāja Foto - Zanda Bērziņa un Inguna... Lasīt vairāk