Berries

Vairu Lorbergu atceroties...

09.01.2018 | Daiga Dinsberga
First_page_01b

                         

Tavs darbs – mūža svētība

       Nezūd darbs, ko savām rokām svēti,

       Nezūd grauds, no pelavām ko vētī.

       Nezūd mīlestības spēks, ko citiem dāvā-

       Nezūd tas, ko savā sirdī glabā.

       Dzīvo tas, ko dzīvei atdot spēji.

       Dzīvo tas, ko prom dot nežēloji.

       Dzīvo tas, ko dzīvē iemīlēji.

       Dzīvo miers, ko mūžam atvēlēji.

 

         No mums ir aizgājis cilvēks, kas visu dzīvi veltījis cilvēkiem un darbam. Bibliotekārajā darbā par vadītāju Vaira Lorberga  nostrādājusi 50 darba gadus, no tiem Katlakalna bibliotēkā -25 gadus, gūstot dzīves piepildījumu. Viņas darba mīlestība, pēc labākās sirdsapziņas paveiktais darbs, ir kļuvis par Katlakalna bibliotēkas vizītkarti-  Ķekavas novada Goda cilvēks.

 Mūža vaļasprieks - tautastērpu darināšana - Tautas daiļamata meistare. Ir šūti novada tautas tērpi, Ķekavas novada tautas tērpa blūzes raksts  ir Vairas Lorbergas darināts.

Un vēl viena Vairas Lorbergas mūža mīlestība bija ziedi- rozes. Dārza ziedus dāvājot, visu savu sirds mīlestību dodot, šis patiesā dāsnuma trauks piepildījās atkal un atkal, un līdzcilvēki to sajutīs vēl ilgi jo ilgi…

команетарии

Comment_thumb_dainuvite_markelova

Dainuvīte Markelova 09.01.2018
0

Vaira Lorberga devusi lielu ieguldījumu arī Baložu kultūras dzīves attīstībā. Viņa bija pirmā bibliotēkas vadītāja Baložu strādnieku ciemata bibliotēkā, kur nostrādāja 17 gadus. Savā darbībā bija ļoti aktīva. Lasītājiem tika organizēti dažādi tematiski pasākumi, ekskursijas. Paralēli darbam bibliotēkā vadīja lietišķās mākslas un galda klāšanas kultūras pulciņus, kā arī vadīja vidējās paaudzes deju kolektīvu. Vaira Lorberga Baložos veidoja latvisko kultūras vidi.

Ответить