Berries

Tikšanās ar rakstnieci Ingu Jērumu Baložu bibliotēkā

26.04.2019 | Baložu pilsētas bibliotēka
First_page_dsc08821

Šajā nedēļā visās Latvijas bibliotēkās tiek atzīmēta Bibliotēku nedēļa ar dažādiem pasākumiem. Arī mūsu bibliotēkā Bibliotēku nedēļas ietvaros viesojās žurnāliste un rakstniece Inga Jēruma.

Mūsu lasītājiem Inga Jēruma jau ilgstoši pazīstama no diviem, pavisam atšķirīgiem, aspektiem. Vienus saista viņas detektīvromāni, kurus autore paraksta ar pseidonīmu Margarita Grietēna, savukārt citus vairāk intriģē biogrāfiskā žanra grāmatas, kurās rakstniece portretē spilgtas Latvijas kultūras personības. Lielu popularitāti izpelnījušies darbi "No Zentas līdz Zentai" par Valmieras teātra aktrisi Regīnu Devīti un "Saldā katorga" par Dailes teātra aktrisi Ilzi Vazdiku.

Inga Jēruma atzīst, ka sen jau viņu saistījusi ideja uzrakstīt par “teātra bērniem” – tiem, kuri no bērna kājas vecāku vai vecvecāku darbavietu ir sajutuši galvenokārt ne no skatītāju zāles puses. Pati būdama Dailes teātra aktrises Veltas Krūzes meita, vairāku gadu gaitā rakstniece tikusies ar cilvēkiem, kurus teātra gaisotne nav tik ļoti savaldzinājusi, lai sevi ziedotu skatuvei. Tā tapusi grāmata “Teātra bērni” – 27 personību portretējumi.

 Tikšanās laikā rakstniece rādīja un stāstīja par fotogrāfijām, kas netika iekļautas grāmatā, tā iepazīstinot ar populāru skatuves mākslinieku ģimenēm. Demonstrēja arī foto no vairāku viņas grāmatu atvēršanas svētkiem.

Paldies rakstniecei par izsmeļošo stāstījumu un klātesošajiem par izrādīto interesi! Foto no pasākuma šeit.

команетарии