Berries

"MEISTARS.DZIESMA.LEĢENDA"

25.08.2011 | Alise Patmalniece
First_page_dsc00518

Rīgai 810 jubilejas pasākuma ietvaros norisinājās koncerts "MEISTARS.DZIESMA.LEĢENDA" , kas 20.augustā priecēja visus- dziedātājus, dejotājus,mūziķus, diriģentus, kā arī  skatītājus klātienē un pie televizora ekrāniem.
     Dāmas, kundzes un jaunkundzes jeb koris "Daugaviete"   sestdienas rītā jau 7:00 no rīta pulcējās pie Ķekavas kultūras nama, lai dotos reibinošā dziesmu virpulī uz  Mežaparka estrādi. Lai arī mēģinājums ilga sešas stundas un ar savu klātbūtni dalībniekus pagodināja arī pati dullā māte daba ar spēcīgām lietus gāzēm, spožu sauli un pērkonu dunām, daugavietes jutās spēka pilnas un iedvesmotas gatavoties lielkoncertam. 
    Koncerta programmā tika iekļautas klasiskās dziesmas no Dzesmusvētku repertuāra, kā arī 9 jaunradīti darbi koriem, ko radījuši tādi meistari kā- Valts Pūce, Jānis Lūsēns, Juris Kulakovs, Arturs Maskats, Uldis Marhilēvičs, Uģis Prauliņš, Zigmārs Liepiņš, Mārtiņš Brauns un Imants Kalniņš. Dziesmas diriģēja virsdiriģenti- Agita Ikauniece, Aira Birziņa, Arvīds Platpers, Ints Teterovskis, Mārtiņš Klišāns, Andris Veismanis, Ivars Cinkuss, Mārtiņš Ozoliņš,Sigvards Kļava, Edgars Račevskis, Jānis Zirnis un Haralds Bārzdiņš.
    Pirms koncerta daugavietes paspēja uzēst, uzdzert, uzsmiet, ņiprākās pat uzvīt vainadziņu (jāatdzīst, ka jaunās preilenes bija pārāk slinkas, lai to darītu :D) un beigu beigās pienāca brīdis, kad visas no savām ikdienišķajām džinsām, gumijas zābakiem, T-krekliem un jakām pēc iespējas ātrāk leca laukā un stīvēja sev virsū svaigi mazgātos baltos kreklus, brūnistrīpainos tautas brunčus un vestes, sprauda tautisko brošu un ar lielu pārliecību, patriotismu sirdī un garā devās uz lielkoncertu "MEISTARS. DZIESMA. LEĢENDA.".
     Viens no lielākajiem pagodinājumiem ne vien korim "Daugaviete", bet arī visiem lielkoncerta dalībniekiem, bija godināt vecmeistarus- maestro Imantu un Gido Kokarus 90.gadu dzimšanas dienā. Gods un slava, lai dzīvo Kokari.
     Apgarotas, saviļnotas, iedvesmotas un  līdz vellam nogurušas daugavietes sēdās savā autobusiņā un devās mājup, kas izvērtās par jautru sadziedāšanos visa ceļa garumā.Salut!

 

команетарии

Comment_thumb_3411072

Liene Tabaka 25.08.2011
0

Tiešām bija interesanti un patīkami atrasties tur. Biju tur kā brīvprātīgā koru koordināte un redzēju,sajutu visas emocijas kas virmoja apkārt. :)

Ответить
Comment_thumb_579621

Ingrīda Nokalna (Kronberga) 25.08.2011
0

Koncerts tiešām bija ļooooti jauks, neņemot vērā, ka nedaudz sasteigts :-)! Tās sajūtas, kas pārņem Lielajā Mežaparka estrādē ir super!!!

Ответить