Berries

Lasītāju klubiņa tikšanās

08.11.2018 | Anna Lemeševska
First_page_3b4121bd68_1_

Rēnā novembra rītā notika kārtējā lasītāju klubiņa tikšanās. Sarunas tēma - Daces Vīgantes stāstu krājumi – “Ledus apelsīns” un “Tad redzēs”.

Daži šajos darbos pamanīja autores psiholoģiski precīzi atainotās izsūtīšanas sekas trīs sieviešu – vecmāmiņas, mātes un meitas – dzīvēs. Lepnums, izdzīvošana un vēlme pēc mīlestības – katrā paaudzē tas izpaužas citādi. Katrai varonei ir grūti atrast balansu starp šiem trim, un vēl jo grūtāk – ceļu vienai pie otras.

Citi sajuta pazīstamas emocijas smalkajos bērnības, pusaudža gadu un pieaugušā dzīves zīmējumos. Tie ir stāsti par to, kāpēc mēs esam tādi, kādi esam. Tie ir stāsti par mūsu tautas psiholoģisko mantojumu. Ļoti izjusti un psiholoģiski precīzi stāsti.

Tomēr varam secināt, ka autores darbos virs prozaiskās sadzīves slāņa – kas veido lielākās stāstu daļas “redzamo”, pirmo līmeni – slēpjas kaut kas lielāks par ikdienu, steigu, pārpratumiem un sāpēm.

 Nākamā Lasītāju klubiņa tikšanās 4.decembrī, kad dalīsimies domās par Anšlava Eglīša darbiem. Klubiņam laipni aicināts pievienoties ikviens interesents. Tālrunis sīkākai informācijai – 67917775.

команетарии