Berries

Jaunas grāmatas Baložu bibliotēkā

03.07.2019 | Baložu pilsētas bibliotēka
First_page_img680

Vasarā, plānojot ceļojumu, atpūtu dabā vai darbošanos ar mazajiem pētniekiem, var izmantot Baložu bibliotēkas jaunākās grāmatas!

“Es izvēlos iet” - Santjago ceļš ir par iešanu. Stāsts par nobrāzumiem, bet vēstījums - par dvēseli. Ligijas Zariņas grāmata iedrošina doties jebkurā ceļā un uz savas ādas izjust, ka dzīves grūtības dali kopā ar Visaugstāko.

“Antibiotikas dabā” - grāmatā aprakstīti augi, kurus var izmantot kā dabīgas antibiotikas dažādu slimību ārstēšanā. Sniegts šo augu raksturojums, to ķīmiskais sastāvs un padomi, kā pareizi sagatavot drogas un kā tās lietot.

Ko darīt, ja augs sāk nīkuļot un vīst? Tad meklē padomu grāmatā "Kā nepiebeigt savu telpaugu".

“Mazais pētnieks” - šeit atrodamas gan idejas, kas tiešā veidā aizgūtas no Marijas Montesori izstrādātajiem didaktiskajiem materiāliem, gan tādas, kas veidotas radoši pieejot ikdienišķiem priekšmetiem un ņemot vērā bērnu intereses un attīstības uzdevumus atbilstošajā vecumposmā. Attīstošās rotaļas 2-5 gadus veciem bērniem.

Daiļliteratūra

“Komjaunietes pūra nauda” - Māru varētu uzskatīt par veiksmīgu sievieti – viņai ir labi pelnoša profesija, divi pieauguši dēli un 25 gadi pavadīti kopā ar vīru Raimondu. Taču izrādās, ka gaidāmas nevis sudrabkāzas, bet šķiršanās…

“Ultima” - valdzinošā mākslas dīlere Elizabete Tīrlinka šo to zina par viltojumiem. Kaut kādā ziņā arī viņa ir viltojums. Viņas patiesā identitāte – Džūdita Rešlija – ir apslēpta zem vairākiem melu slāņiem līdz ar vairākiem līķiem, par kuriem pārtop tie neapdomīgie, kas gadījušies viņai ceļā.

“Pazaudēto lietu glabātājs” - sirsnīgie un kolorītie personāži un katras pazaudētās lietas stāsts mudina lasīt un lasīt... Līdz beigās R.Hoganas romāns mūs pārliecina, ka ikvienai pat šķietami nevērtīgai lietai ir sava nozīme un ka nejauši objekti, cilvēki un vietas tomēr ir savstarpēji saistīti.

“Kavendonas noslēpumi” – noslēdzošā daļa B.Teiloras Bredfordas tetraloģijai par cēlo Kavendonas namu un tā iemītniekiem. Pēc Otrā pasaules kara to apdraud bankrots. Turklāt pirmo reizi ģimeņu vēsturē Ingemi un Svonni ir sastrīdējušies, bet, ja tiks atklāti Kavendonas noslēpumi, būs apdraudēti gan jaunākie, gan vecākie nama iemītnieki. Vai Ingemiem un Svonniem izdosies salīgt mieru, lai glābtu ģimenes godu un nākotni?

Bērniem un jauniešiem

“Brillītes” - ir grāmata bērnudārza vecuma bērniem, īpaši tiem, kam viens no rīta darbiņiem ir – sameklēt un uzlikt savas brilles, lai dienā dotos – uz bērnudārzu vai spēlēties. Atšķiršanās no daudziem citiem un kaitinošā briļļu pieskatīšana, tīrīšana, nepazaudēšana un nesalaušana ir pārvarama, ja ieraugām, ka kādam – piemēram, tētim – brilles ir ārkārtīgi svarīgas…

“Minecraft iesācējiem” - trūkst pieredzes Minecraft spēlē? Vienkāršie, izsmeļošie norādījumi palīdzēs izdzīvot bīstamajā Virszemē. Tu iemācīsies iegūt materiālus, darināt rīkus, atrast pārtiku, būvēt pajumti un kalt bruņas.

“Kāds no mums melo” - Saimons iet bojā 24 stundas pirms četrotnes vistumšāko noslēpumu publicēšanas internetā. Aizdomās tiek turēti visi četri skolēni, ar kuriem viņš atradās vienā telpā. Savi noslēpumi ir katram no viņiem, bet cik tālu katrs ir gatavs iet, lai tos nosargātu?

Ar visiem grāmatu jaunumiem var iepazīties šeit.

команетарии