Berries

Jaunas grāmatas Baložu bibliotēkā

26.04.2019 | Baložu pilsētas bibliotēka
First_page_img449

Pēc lielajiem sakopšanas darbiem atpūtai, izziņai un izklaidei  Baložu bibliotēka piedāvā plašu jauno grāmatu klāstu!

Latviešu karavīri Eiropas valstu militārajā dienestā” - par  latviešu karavīru gaitām Eiropas valstu armijās 17.gs otrajā pusē un 18.gs pirmajā pusē. Autors apkopojis Latvijas un vairāku Eiropas valstu arhīvos un citos retos avotos pieejamās ziņas par latviešu karavīru vienībām Dānijas, Norvēģijas, Nīderlandes, Prūsijas, Holšteinas, Venēcijas, Francijas, Anglijas un Krievijas bruņotajos spēkos, kā arī Kurzemes hercogistes koloniju karaspēkā. Grāmatā  aprakstīta šo vienību uzbūve, karagaitas, bruņojums un uniformas, kurās bija tērpti latviešu karavīri. Tā būs lieliska lasāmviela visiem, kas interesējas par militāro vēsturi un arī par tērpu vēsturi.

“Īsta vīrieša ceļš” - Kāda ir vīrieša vērtība mūsdienās, kad to vairs nenosaka ieņemamais amats, finansiālais vai sociālais stāvoklis? Deivids Deida, viens no mūslaiku provokatīvākajiem garīgajiem skolotājiem, aicina uz šiem un daudziem citiem jautājumiem par seksualitāti un garīgumu paraudzīties atklāti un godīgi.

Grāmatas “Kā paspēt visu padarīt” autore Irina Sokoviha dalās pieredzē, kā panākt, lai mājā valdītu kārtība, netērējot tam daudz pūļu un laika, kā izlauzties no neorganizētības murga. Iedvesmu autore smēlusies Amerikas mājsaimnieces Marlas Silijas izstrādātajā sistēmā «flyledy» (lidojošā lēdija), pielāgojot to Eiropas situācijai.

Žurnāla "Pastaiga" skaistuma redaktore Una Ulme sarakstījusi iedvesmojošu grāmatu sievietēm visos vecumos "Skaistumam nav gadu". Par nespēju pieņemt citādāko, par lepnības krišanu, par izziņas procesu, disciplīnu un nepārtrauktu darbu ar sevi. Šis ir ļoti atklāts un personisks vēstījums.

“Harizmātiskais mistiķis” - filozofs, okeāna airētājs un smieklu jogas treneris Gints Barkovskis dalās ar piedzīvojumu meklētāju neparastām pieredzēm un meklē atbildes uz jautājumiem - kāpēc pagātne nepārtraukti mainās? Kas ir realitāte un paralēlās pasaules? Kā neiespējamo padarīt iespējamu? Grāmatas pamatā ir stāsti, kas radās kad autors ar Kārli Bardeli 142 dienas un naktis, šķirti no pārējās pasaules, airu laivā īrās pāri Atlantijas okeānam un izklaidējās, atceroties savas mistiskās pieredzes.

Daiļliteratūra

“Gandrīz normāla ģimene” - katra slepkavības lieta sākas ar aizdomās turamo. Un ja nu tiesas priekšā jāstājas tavai meitai? Vai tu ticēsi viņai vai apsūdzības pierādījumiem? Romāns patiks bestselleru "Mikimoto pērles" un "Sieviete logā" faniem!

 “Zelta meitene” – tolaik Elija bija lieliska zelta meitene. Priekšā vēl visa dzīve, bet tad vienā mirklī viss spēji mainījās. Elijas vairs nebija. Tagad - ir pagājuši desmit gadi kopš Elijas nozušanas. Tikai māte Lorela tā arī nav atteikusies no cerības viņu atrast…

 “Pārbēdzējs” ir Zigfrīda Lenca otrais romāns. Stāsts ir par kara bezjēdzību, par nesajukšanu prātā, par ilgām pēc cilvēcības, mīlestības un dzīves. Proska pārbēg ienaidnieka pusē, bet kas gan īstenībā ir ienaidnieks, dzimtene un pienākums, visa pamatā ir vēlme rīkoties un izdzīvot.

Savā ziņā romāns savijas ar autora biogrāfiju, jo abi — gan kareivis Proska, gan Lencs — ir dzimuši Likā, abi kara pēdējos mēnešos dezertē un nokļūst ienaidnieka gūstā.

 Bērniem un jauniešiem

“Plastmasas huligāni” - Čiekurkalna puikas Klāvs un Intars nejauši sastop plastmasas maisiņu Dusmukuli, kurš izrādās ne tikai dzīvs un runīgs, bet arī pikts - viņš ir izsviests mēslainē un nu, tāpat kā neskaitāmi citi maisiņi, bezdarbībā klimst pa ielām, pinas koku zaros un plunčājas peļķēs. Kā izglābt pasauli no šiem plastmasas huligāniem?

Lietuviešu rakstnieces Rasas Dmučovskienes grāmatā “Skudriņa Kāpēcīte” palīdz uzzināt - kas vasaras naktī aiz loga čīgā? Ko ēd skudras? Kāpēc ķirzakām tik gara aste un kur zirnekļi ņem pavedienus tīkliem? Skudriņai Kāpēcītei ir tik daudz jautājumu, un uz tiem visiem jāatrod atbildes.

Grāmata “Jaunais inženieris” rosina izprast dažādas tehnoloģiskas konstrukcijas, piemēram, reaktīvos dzinējus, kuģus uz gaisa spilvena, aizsprostus un tuneļus, debesskrāpjus. Grāmatā ir daudz aizraujošu faktu, interesantu eksperimentu un projektu.

Ar visiem grāmatu jaunumiem var iepazīties šeit

команетарии