Berries

Jaunas grāmatas Baložu bibliotēkā

02.11.2018 | Anna Lemeševska
First_page_attels153

Baložu bibliotēka piedāvā vairākas Latvijas simtgadei veltītas grāmatas!

Grāmata „Latvijai 100” fotogrāfijās un mākslas darbos stāsta par Latviju no 1918. līdz 2018. gadam apskatot vairāk kā 300 tēmas. Grāmatā iekļauti stāsti arī par latviešiem, kas dzīvo aiz Latvijas robežām - Krievijā, Amerikā, Austrālijā, Anglijā, Brazīlijā, Kanādā, Lietuvā un citur.  Grāmatas veidošanā tika iesūtīti fotoattēli no visas Latvijas un ārzemēm. Arī Ķekavas novads ir atrodams šajā grāmatā!

 “Rīgas latviešu biedrība trijos gadsimtos” - veltīta Rīgas Latviešu biedrības 150. gadskārtai. Rīgas latviešu biedrības darbības vēsturē apskatīti trīs lieli posmi - līdz Latvijas valsts dibināšanai, starpkaru Latvijā un pēc neatkarības atjaunošanas. Autors izstaigājis visus šos posmus un atklājis, ka biedrības dzīve, izmantojot uzkrāto pieredzi, ir nepārtraukta virzība uz jauno, uz pārmaiņām, uz savu sakņu turpināšanu.

“Latvijas 100 skaistākās vietas” - ja kādreiz jums ienāks prātā doma, ka te, Latvijā, jau viss ir labi pazīstams un tāpēc kļuvis garlaicīgs, tad ņemiet rokās šo grāmatu, aplūkojiet fotogrāfijas, izlasiet vismaz dažu skaistāko vietu aprakstus un jūs atkal spēsiet palūkoties uz mūsu zemi ar pārsteiguma pilnām acīm un izjutīsiet patriotisku lepnumu par to, ka šeit dzīvojat!

Daiļliteratūra

 “Svešie” - stāstu krājums ir apliecinājums Janai Eglei kā rakstniecei, kas ar savu darbu spēj “izsist” lasītāju no ikdienas rutīnas radītās pašapmierinātības un kritiski palūkoties uz stereotipiem, kas ļoti dziļi iesakņojušies mūsdienu Latvijas sabiedrības apziņā. Grāmata tiem, kam nav bail kritiskāk palūkoties uz paša būvētu lietu kārtību un uzskatiem, tiem, kam nav bail “dziļi rakties”, ne tikai lasītajā daiļdarbā, bet arī sevī.

 Es tevi redzu” izceļas starp citiem trilleriem ar perfekto sižetu un pārdomātajām detaļām, kas lasītājos rada labsajūtas kņudoņu. Ikviens, kurš kaut reizi ir atskatījies, izdzirdot aiz muguras soļu troksni, vai paātrinājis gaitu, ejot pa tukšu apakšzemes tuneli, saprotoši nodrebēs, lasot Klēras Makintošas izsmalcināti biedējošo stāstu par urbāno paranoju.

“Vīrs, kura nav” – viņš krāpa, viņš meloja, viņš pazuda. Satriecošs stāsts par mīlestību, laulību un slepkavību!

Detektīvliteratūras cienītājiem – Aleksandras Mariņinas jaunā grāmata 3.sējumos – Горький квест”!

Bērniem un jauniešiem

Jura Zvirgzdiņa “Zvaigžņu tramvajs” ir Latvijas mīlestības uz izzināšanas grāmata. Tas ir stāsts par mazu meiteni, kurai Latvija, tās lielā svētku diena ir dziļi sirdī. Varbūt dziļāk nekā viņas tētim un mammai...

“Roblox. Labākās piedzīvojumu spēles” - te ir satraucoši ceļojumi un bīstamas dēkas. Pirms došanās ceļā iesakām bruņoties ne vien ar drosmi, bet arī ar zināšanām.

Grāmatā "Vecis iet pa dārzu, pankūkas bārdā" apkopoti Ievas Samauskas sacerētie mīklu dzejoļi, kuriem raksturīga spilgta tēlainība, asprātība un paradoksi.

 Ar visiem grāmatu jaunumiem var iepazīties šeit

команетарии