Berries

Filma "Babetes svētki"

04.04.2012 | Doles-Ķekavas ev.lut.draudze
First_page_imagescagse3y9

Otrdien, 10.aprīlī plkst.18.30 Doles Tautas namā - kino vakars sadarbībā ar Doles-Ķekavas ev.lut.draudzi. Šoreiz slavenā dāņu filma „BABETES SVĒTKI”. Rež. Gabriels Aksels, 1987.

Kādā Dānijas ciematā dzīvo mācītājs, kuram ir divas skaistas un brīnišķīgas meitas. Mācītāja draudzē zemes dzīvei netiek pievērsta pārāk liela nozīme, un viņa meitas atsakās no mīlestības un slavas, noveco, palīdz ciemata nabagiem un tur dzīvu sava tēva piemiņu, kopjot vietējo draudzi, kurā aizvien vairāk redzamas savstarpējas nesaskaņas... Viss izmainās, dodot patvērumu bēglei no Francijas – Babetei. Filmu pelnīti var nosaukt par patiesu mākslas darbu. 1987. gadā ASV kinoakadēmijas balva kā labākajai ārzemju filmai.

No www.diena.lv: „Klasiski skaidra, gleznieciski lieliska un cilvēciski vienkārša filma ar divām zvaigznēm - francūzieti Stefāni Odrānu, zviedrieti Bibi Andersoni un virkni labu teātra aktieru (Žans Filips Lafonts, Jarls Kulle), kurai bija lemts kļūt par zibens spērienu no skaidrām debesīm, lūk, to nevarēja paredzēt neviens. Oskars un britu BAFTA balva gada labākajai ārzemju filmai, milzu kases panākumi Eiropā. Un arī Kārenas Bliksenas renesanse - īstens bums pasaules literatūras aktualitāšu telpā. Būtībā tieši Babetes svētki ir filma, kura aktualizēja ideju par Eiropas mazo valstu kinematogrāfa potenciālo vērtīgumu, kas izrādījās pravietiska. Vismaz Dānijai.” 

Ieeja bez maksas.

Ikviens laipni aicināts

команетарии