Berries

2. Latvijas senioru līnijdeju sacensības – deju festivāls „Senioru kauss 2013”

10.12.2013 | Irita Jasinska
First_page_big_jz_logo

Sestdien, 7.decembrī, Baložu pilsētas kultūras namā vienkopus tika pulcēti Latvijas senioru līnijdejotāji no maliņu maliņām, kur viņiem Līnijdejotāju kluba „Jautrie zābaciņi” čaklā komanda kopā ar Latvijas Sporta veterānu – senioru savienību, Ķekavas novada domi un Baložu pilsētas kultūras namu rīkoja 2. Latvijas senioru līnijdeju sacensības – deju festivāls „Senioru kauss 2013”.

Pērn sadarbībā ar Latvijas Sporta veterānu – senioru savienību līnijdeju sacensības tika rīkotas pirmoreiz kā viena no disciplīnām 49. Latvijas senioru sporta spēlēs un bija veltītas Eiropas aktīvo vecumdienu un paaudžu solidaritātes gadam. Arī šogad līnijdejas bija viena no disciplīnām, nu jau 50. senioru sporta spēlēs. Latvijas Sporta veterānu – senioru savienība gādāja par balvām. Baložu kultūras nams atbalstīja ar telpām un tehnisko nodrošinājumu, savukārt „Jautrie zābaciņi” ar fantastiskiem organizatoriem, kas ar savu pieredzi gaisā uzbūra patiesu Ziemassvētku noskaņu.

Šis mums ir labdarības projekts, kurā seniori aicināti piedalīties, nemaksājot par to dalības maksu. Šogad festivālam dalību pieteica 101 seniors no dažādiem Latvijas novadiem - Engures, Talsiem, Kokneses, Kuldīgas, Tukuma, Jaunpils, Ādažiem un, protams, arī no Rīgas. Seniori startēja gan individuāli, gan arī sacentās komandās. Visas dienas garumā starp sacensību dejām bija sadejošanās, kur seniori dejoja jau zināmas dejas, bija 2 kopīgas mācību klases, kur ikvienam bija iespēja apgūt jaunas dejas. Pirms Ziemassvētkiem senioru vecuma dejotājiem gribējām uztaisīt mīļu, jauku pasākumu. Darījām visu iespējamo, lai seniori varētu atbraukt, satikties un dejot. Meklējām atbalstītājus, un esam pateicīgi ikvienam, kas iesaistījās – jo mums patiešām izdevās!

Atceros, ka jau pagājušajā gadā emocijas bija ļoti sakāpinātas: «Mēs apbrīnojām seniorus – tos, kuri vēl spēj dejot arī pēc 60 gadu vecuma, turklāt dejo ar prieku, smaidu un entuziasmu! Arī šogad izjutām to pašu saviļņojumu, īpaši pasākuma noslēgumā, kad visi dalībnieki sadevušies rokās centās iedomāties, kā tas būtu, ja pasaulē nebūtu nevienas bēdas un mēs kopīgi biežāk spētu priecāties par to, kas esam, par saviem līdzcilvēkiem.

Arī mūsu – organizatoru – komanda ar katru gadu aug. Šogad kā brīvprātīgie pieteicās jau daudz vairāk jaunieši, palīdzot rīkot festivālu. Mēs tiešām cienām mūsu seniorus! Un mēs ticam, ka trešais deju festivāls nākamgad kopā pulcēs vēl vairāk gan brīvprātīgos darbiniekus, gan atbalstītājus, gan dejot gribošos seniorus.

Irita Jasinska, Līnijdeju kluba "Jautrie zābaciņi" valdes priekšsēdētāja

 

 

 

Plašāka informācija par aktualitātēm līnijdeju klubā "Jautrie zābaciņi" pieejama mājas lapā: www.jautriez.lv

команетарии