Berries

Sirdi pārņem pavasaris.

06.05.2015 | Vita Priede
First_page_sirdi_parnem_pavasaris-43

Lai gan šajā pavasarī nevaram teikt, ka esam ļoti lutināti ar siltām un saulainām dienām, tas nenozīmē, ka sirdī pavasaris nav atnācis. Un, kā jau katru gadu, tas jāatzīmē tradicionālajā Katlakalna brīvdabas deju festivālā. Ja kāds vēl nav pamanījis, tad katru gadu, atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, Katlakalnā tiekas liels daudzums latviešu tautas deju entuziastu, lai kopīgi priecātos par svētkiem, paši par sevi un atnākušo pavasari.

Tā arī šogad, šoreiz gan 1.maijā – Darba svētkos – Katlakalnā sabrauca gan abi māju kolektīvi, gan arī veseli 7 ciemiņu kolektīvi! Sagaidījām Salaspils JDK „Austriņu” , Ogresgala JKD „Ābeļzieds”, Carnikavas JDK „Abi divi”, Stāmerienas JDK „Poga”, Gulbenes JDK „Sauleszaķis”, Saulkrastu JKD „Krustu šķērsu” un Skujenes VPDK „Skujene”.

Rīts, kad Katlakalna jaunieši tikās, lai sakārtotu zāli gaidāmajiem ciemiņiem, bija pavisam silts un mīlīgs, pa dienu parādījās arī pa kādam mākonītim, bet lietus šoreiz mūs pasaudzēja.

Koncertu iesāka putnu dziesmas un Roberts – vedot pavasari divriteņa groziņā! Neesam jau mēs tik stīvi un konservatīvi! Un koncerta 24 deju garumā tika izdzīvots viens gads vadītāju – Lienes un Laura dzīvē – no iepazīšanās un iemīlēšanās pavasara ziedonī līdz pat gaidāmām kāzām rudenī!

Paši bijām sagatavojuši tepat Ķekavas novadnieka  - TDA „Zīle” repetitora Arta Puriņa deju „Spriguleits”, mūsu pašu repetitores Artas Slicas deju „Precību dancis”, kā arī deju lieluzveduma noslēdzošo deju, ko dejojām kopā ar draugiem no „Austriņa” – „Līgo dančus”, jo arī Jāņi vairs nav aiz kalniem.

Un, kas bija lielākais prieks pašiem JDK „Katlakalns” dejotājiem – satikt ne tikai draugus no deju kolektīviem, bet skatītāju pulkā redzēt arī daudzus bijušos vai joprojām esošos, tikai bērnus kopjošos dejotājus!

Tad arī visiem Jums novēlam – lai pavasaris un gaidāmā vasara ir tikpat jauka kā bija mūsu nu jau trīspadsmitais  Katlakalna Tautas deju festivāls!

JDK " Katlakalns"  vārdā IEVA

Comments