Berries

Sezonu noslēdzot

09.07.2015 | Vita Priede
First_page_dsc_0018

Kā jau ierasts, tuvojoties Jāņiem, neviens vairs sen nebrīnās par lietiem, negaisiem un aukstu laiku. Tādēļ jo patīkamāka pienāca 20.jūnija diena, kad pa vidu lietainajām un pelēkajām dienām, Ķekavas novada svētku dienas rīts sagaidīja mūs saulains un silts.

Visas dienas garumā Ķekavā, pie ābeļdārza, norisinājās dažādi pasākumi – jau no paša rīta varēja iegriezties Līgo tirdziņā, piedalīties siera siešanā kopā ar saimnieci Annu, kā arī apskatīt dažādas izstādes un piedalīties visāda veida aktivitātēs – sākot ar netradicionālo vainagu darināšanu un beidzot ar sporta sacensībām mazākajiem. Savukārt, uz skatuves visas dienas garumā norisinājās dažādi koncerti, no kuriem vienā piedalījāmies arī mēs – JDK „Katlakalns”. Lielākā daļa no jauniešiem ieradās tieši laikā, lai paspētu noskatīties arī koncertu „Citas dziesmas un dejas” un tad jau arī varēja sākties pats ielīgošanas koncerts, kurš JDK „Katlakalns” šajā sezonā ir pats pēdējais. Koncertā piedalījās visi Ķekavas novada tautas deju kolektīvi – mēs paši, JDK „Katlakalns”, VDPK „Savieši”, VPDK „Baloži”, senioru deju grupa „Sidrabaine” un VPDK „Zīle”, kā arī folkloras kopas no Ķekavas novada.

Koncerta laikā tika izdejotas daudz un dažādas dejas gan par sauli, gan par mīlestību, gan par vasaru un pašiem Līgo svētkiem. Apsveicām arī oriģinālāko vainagu konkursa uzvarētājus un izteicām daudz pateicības vārdus koncerta organizatoriem un labdariem.

Kā mūsu Mārtiņš teica – beidzot ir koncerts, kurā tiešām ir svētku sajūta!

Un svētku sajūtu mēs turpinājām radīt arī pēc Jāņu brīvdienām- 27.jūnijā satikāmies visi pie mūsu Aķīša viesmīlīgajās mājās, lai kopīgi atzīmētu šīs sezonas (ne)oficiālo noslēgumu. Blakus līksmām dziesmām, bagātīgi klātajam galdam un jestrajām dejām, kurās pavadījām visu vakaru, noskaidrojām arī čaklākos mūsu kolektīva dalībniekus, kas tagad iedibinājusies par tādu kā tradīciju. Patīkami, ka starp čaklākajiem mēģinājumu un koncertu apmeklētājiem bija šosezon arī jaunākie kolektīva biedri, piemēram, 3. vietā meiteņu konkurencē ierindojās Baibiņa, kura saņēma arī kolektīva vadītājas Vitas simpātiju balvu par ieguldīto darbu. Starp puišiem 3. un 2. vietu ieguva attiecīgi Reinis un Mārtiņš, kuriem arī šī bija pirmā sezona pie mums. Pirmās vietas gan noturējuši ir „vecie” dejotāji: puišu konkurencē pirmais ierindojies Kristaps. Savukārt meitenēm 2. vietu ieņēma mūsu kasierīte Iveta, un pirmā vieta tika sadalīta starp mūsu „vēsturniecēm”, kā mēs viņas saucam, Vivitu un Kristu. Radās jautājums, kā tas sagadījies? Vai nu Krista brauca, jo Vivita veda, vai Vivitai bija jābrauc, lai atvestu Kristu uz mēģinājumiem? J  Vakara gaitai vieglumu piešķīra iespēja doties pirtiņā un izpērt visu nelabo, kā arī sasmelties enerģiju vasarai!

Lai nu kā mums visiem šogad būtu gājis, novēlam arī Jums – lai visu vasaru nepamet svētku sajūta, lai priecīgs prāts un veiksmīga atpūta. Un tiekamies rudenī – mūsu jubilejas sezonā!

Ieva&Vivita

Comments