Berries

Rudens-ražas laiks

06.10.2016 | Vita Priede
First_page_dsc01880

Nāk rudens apgleznot Latviju,

Bet nepūlies necenties tā,

Man viņa ir visskaistākā

Tik un tā.

/M.Zālīte/

Ar mazliet smeldzīgām, bet skaistām un sirsnīgām dziesmām piektdienas vakarā 30.septembrī Katlakalna Tautas nama darbinieki un kolektīvi saviesīgā pasākumā nosvinēja sezonas atklāšanas svētkus.

Kā teica Tautas nama vadītāja: “Rudens ir ne tikai kāzu laiks, bet arī ražas novākšanas laiks”, un sastrādāto mēs arī novērtējām, skatoties bildes un atceroties piedzīvoto pagājušajā sezonā un saulainajā vasarā.

“No visiem mākslas cilvēkiem,  vislielākā sirsnība ir jūtama no pašdarbības kolektīvu ļaudīm”, tā atzina dziedātāja Līga Priede. Un mēs to arī pierādījām - ar jokiem, skaistiem vārdiem, mūziku un brīnišķīgiem novēlējumiem sveicām viens otru jaunajā sezonā.

Rāmupe visus sveica ar skanīgu Saules dziesmu, jauniešu deju kolektīvs bija sarūpējis īpašas ābolu receptes un smaržīgus, vitamīniem bagātus ābolu grozus, Savieši izpētījuši un izveidojuši  savdabīgus kolektīvu portretus. Improvizācija teātra dalībnieki dāvāja spēka dzērienu un lielu jūru smieklu, bet paši jaunākie- kora meitenes - iestudējušas operas ārīju. Laba vēlējumi visiem jaunajā sezonā, Īpašais Katlakalna vitamīnu dzēriens, saldais kliņģers un paldies čaklajām nama meitenēm, kas rūpējās, lai viss un vienmēr ir kārtībā- tā paskrēja viens brīnišķīgs kopābūšanas mirklis.

“Man viss sākas rudenī - es līdzīgi, kā pumpurs veros pretī pirmajiem saules glāstiem, esmu dzirkstoša, atvērta, cerību pilna- jā, tad arī tas viss notiek, tad, kad tu esi gatavs atļaut nākt savā dzīvē jaunajam.

Man jaunais nāk rudenī ar manu smaidu uz lūpām, starojošām acīm, ar cilvēkiem, ar notikumiem, ar jušanu .Mēs cilvēki vienkārši tiecamies pēc piederības sajūtas, mēs alkstam kādam piederēt un kādu saukt par savu.”

Mēs visi zinām un jūtam, ka esam daļa no šī Tautas nama, esam daļa no tautas un mākslas, kas tieši mums ir jāizdzied, jāizdejo un jāizjūt. Tieši tādēļ, kad beidzas ikdienas darbi un steiga, esam apņēmības pilni un kopā, lai teiktu:

“Kad dators izslēgts un telefons kluss,

Ļauj pie Tevis man šovakar nākt,

Gribu mācīties pirmos soļus

Un pirmo dziesmu sākt.

 

Tie ir vārdi no manas tautas,

Un dziesma man arī no tās,

Un es zinu, neviens manā vietā

To nedziedās.”

/R.Kaupers, I.Cipe/

 

Sirsnīgas paldies visiem par kopā būšanu, vislielākais PALDIES Tautas nama ļaudīm, kuri ik dienu strādā, lai mēs varam tur būt!

 

Ilze- Savieši

Comments

Comment_thumb_gunta_saule_dombrovska_

Saule Gunta 06.10.2016
0

RĀMUPE PALDIES par jaukajiem svētkiem un dāsnajām veltēm! VISIEM PALDIES! Prieks, ka esam nosvinējuši rudens vidus laiku arī kopā ar citiem Katlakalna Tautas nama pašdarbniekiem, - abām sparīgajām deju kopām, spuraino improvizācijas teātri, un gluži jauniņo, šīrudens rosināto dāmu kori, ar bibliotēkas ļaudīm un visiem citiem tautas nama darbiniekiem VEIKSMĪGU jauno sezonu visiem!

Replay