Berries

Ķekavas muzejnieki Starptautiskajā muzeju dienā Dzelzceļa vēstures muzejā

28.05.2012 | Aija Grīnvalde
First_page_img_1924

Šogad 25.maijā visi Latvijas muzejnieki tikās savā ikgadējā Starptautiskās muzeju dienas atzīmēšanā Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā. Kolēģiem bija jāuzņem vairāk kā 300 amata biedru. Pasākums sākās ar kultūras ministres Žanetes Jaunzemes – Grendes uzrunu, tālāk klātesošos uzrunāja Latvijas muzeju biedrības priekšsēdētāja, Okupācijas muzeja krājuma nodaļas vadītāja Taiga Kokneviča un Latvijas Muzeju padomes priekšsēdētāja, Tukuma muzeja direktore Agrita Ozola. Otro gadu tiek pasniegta LMB Gada balva „Zelta puteklis”. Balvu par inovatīvā krājuma izmantošanu saņēma Kuldīgas Novada muzejs par projektu „Pagasta atmiņu albums”, par ģimenei draudzīgāko muzeju tika novērtēts Krišjāņa Barona muzejs par programmu „Barontēva azotē”, par gada ekspozīcijas balvas laureātu kļuva Latvijas Dabas muzejs, gada publikācija tika Skrindu dzimtas muzejam, bet mūžizglītības projektu konkursā pārliecinoši uzvarēja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Voluntieru projekts (Senioru voluntieru mobilitātes projekts sadarbībā ar Budapeštas mākslas muzeju). Apbalvojumus saņēma arī ilggadīgākie muzejnieki.

Otrajā daļā mēs uz savas ādas varējām izjust, kā jūtas apmeklētājs muzejā. Tikām sadalīti grupās, saņēmām uzdevumus un sākām orientēšanos pa Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja ekspozīcijām. Mūsu grupas pirmais objekts bija L sērijas lokomotīve jeb saprotamāk – tvaika lokomotīve, tad vajadzēja atrast elektrisko vilcienu, kurā kopā ar kapelu Pielietais munštuks bija jādzied dziesmas par jūru. Mērvagons sagaidīja ar ļoti interesantu atrakciju ( attēlā), pēc kuras taisnā ceļa ātri atradām(ies) Cietumnieku vagonu. Tad vēl bija jāattēlo krāsās dzelzceļa stacijas nosaukums un jāiejūtas 1923.gadā ražotā 3.klases vilciena pasažiera lomā.

Trešajā daļā varējām risināt nesteidzīgas sarunas ar kolēģiem, dalīties pieredzē, noskaidrot sev interesējošus jautājumus, vēlreiz aplūkot muzeja ekspozīcijas, aizņemties kādu ideju vai gluži pretēji – redzēt, kā nevajadzētu darīt.

Tikšanās šādos profesionālajos svētkos dod stimulu radoši strādāt tālāk un mēģināt dažādot sava muzeja piedāvājumu.

Galerija

Comments