Berries

Jaunas grāmatas Baložu bibliotēkā

07.10.2019 | Baložu pilsētas bibliotēka
First_page_img011

Kas var būt labāks par siltu tējas krūzi un labu grāmatu vēsajos rudens vakaros! Baložu bibliotēka piedāvā plašu jauno grāmatu klāstu.

 Grāmatā “Sarunas bez robežām” - ir apkopotas E.Kramiņa sarunas ar aktieri un režisoru Kārli Pamši.  Sarunas par mākslu un dzīvi turpat trīsdesmit gadu laikā. Tās veido savdabīgu dokumentālu monogrāfiju par viņa paveikto Latvijas Nacionālajā teātrī (1944–1965), Valsts Rīgas Operetes teātrī (1966–1989) un Rīgas Muzikāli poētiskajā teātrī (1989–1999), par noieto dzīves ceļu un tajā sastaptajiem līdzcilvēkiem.

 “Māmiņ, nekliedz uz mani” - grāmatā stāstīts, kā veidot ģimeni, kurā vecāki iztiek bez balss pacelšanas, bērns   nav   kaprīzs  un  histērisks,   ar  visu  savu  negatīvo  emociju  kopumu.  Autore  analizē  noteiktas likumsakarības audzināšanas jautājumos.

 “Veiksmes retorika” - šis mācību līdzeklis būs noderīgs ikvienam, kam svarīga kvalitatīva publiskā runa un tās veidošanas principi, it īpaši topošajiem sabiedrisko attiecību speciālistiem un uzņēmējiem, kuriem savs uzņēmums jāpārstāv publiskajā telpā.

 Daiļliteratūra

„Apglabāt uz valsts rēķina” (L.Gundars) - Devītā maija svinību laikā Rīgā notiek slepkavība — acīmredzami izaicinoša politiska provokācija. Noziegums uzšķērž divās dažādās valodās runājošo Latvijas iedzīvotāju pussadzijušās rētas. Iesākumā šķietami vienkāršā izmeklēšanā tiek ierauti aizvien jauni cilvēki - veci un jauni, latvieši un krievi, no lauku pensionāra līdz pat Saeimas deputātam: neizrunātā vēsture atspēlējas šodienai.

 Jaunais Karīnas Račko romāns „Sasietā” ir skaists un sāpīgs jūtu stāsts, kas meklē atbildes uz jautājumiem, ar kuriem kādā dzīves posmā saskaras ikviens.

 “Joprojām es” uzskatāms par noslēdzošo daļu Dždžo Mojas triloģijai, kuras galvenā varone ir Lūisa Klārka un kuru aizsāka darbi “Pirms atkal tiksimies” un “Pēc tevis”.

Lūisa Klārka zina tik daudz... Lū zina, cik jūdzes šķir viņas istabiņu Ņujorkā no mīļotā Sema mājas Londonā. Un zina, ka jaunais darbadevējs ir labs cilvēks, bet viņa sievai ir kāds noslēpums. Tomēr Lūisa nezina, ka drīz satiks vīrieti, kurš tik ļoti atgādinās kādu, ko viņa reiz mīlējusi. Un Lū nezina, kā rīkoties. Skaidrs ir tikai viens: jebkura viņas izvēle mainīs visu...

 „Pavisam cits stāsts” - 2007. gada jūlijā pie kriminālinspektora Barbaroti durvīm uzrodas vēstule, kurā tiek detalizēti aprakstīta slepkavība, kas notiks viņu pašu klusajā pilsētā. Kad policijai izdodas atrast vēstulē minēto cilvēku, tas jau ir miris. Šis ir zviedru autora Hokana Nesera otrais romāns latviski.

 Bērniem un jauniešiem

“Sveika, Rūbij! Robots iet skolā” ir ceturtā pasaulē plaši pazīstamās somu programmētājas un stāstnieces Lindas Liukasas (Linda Liukas) grāmata bērniem un ir turpinājums aizraujošam stāstam par to, kas ir programmēšana, kā darbojas tehnoloģijas, datori un internets un kas ir droša interneta lietošana. Šajā grāmatā autore runā par izaicinājumiem, kas saistīti ar mākslīgo intelektu, un piedāvā izzināt vienu no mākslīgā intelekta jomām – mašīnmācīšanos.

 Grāmata „Visas manas emocijas” - aicina pedagogus un vecākus kopā ar bērniem runāt par emocijām. Ir svarīgi saskatīt, kad bērniem ir nepieciešama palīdzība un atbalsts. Šī grāmata palīdzēs saprast, cik svarīgi ir atpazīt savas emocijas, un izpētīt, kā un kāpēc tās rodas.

 Visus grāmatu jaunumus var aplūkot šeit.

Comments