Berries

Dod, Dieviņi, labu lietu

20.06.2016 | Vita Priede
First_page_13391396_668461633302516_1033322030923459718_o

Laikam  nebija tā deja, ko šoreiz vajadzēja izvēlēties kā vienu no jubilejas koncerta pirmajām dejām. Jo deva un deva tiešām labu. Jau no iepriekšējās dienas vakara ar patiesām bažām raudzījos debesu jumā – vai tad tiešām par mums neapžēlosies un koncerta dienā nenoskaidrosies? Mums jau nevajag sauli, mums derēs arī nedaudz pelēkāks laiks un patiesībā mums jau pietiktu ar kaut vai tikai par pāris mākoņiem mazāk...Bet nā. Tie, kas tur lemj lietas, bija lēmuši, ka šai jubilejai jābūt tiešām neaizmirstamai. Kad ierados "Nēģīšos" ap plkst. 10 no rīta, mūsu brašuļi, kas tur bija sākuši darboties jau ap sešiem, mani sagaidīja ar termosu kaudzi, rupjmaizi ar speķi un sīpoliņu, nelielu kašķīti un jau uzceltu skatuvi. Un visas šīs darbošānās laikā nerimstošu lietu.

Dienas pirmā daļa mums pagāja ļoti darbīgi. Līdz divpadsmitiem bija jātiek galā ar skatuves iekārtošanu, telšu uzsliešanu, ūdens sanešanu un puķu salikšanu, ko, spītējot lietum, čakli arī darījām, lai divpadsmitos varētu uzsākt pirmo caurlaides mēģinājumu. Personīgi es pirmo reizi mēģinājumā dejoju gumijas zābakos. Varējām vismaz lecot sasildīties, bet arī visa mēģinājuma laika lietus nepārstāja, kulmināciju sasniedzot uz “Uguntiņu”. Pēc mēģinājuma pusdienas un, aiziet – otro reizi visam cauri. Neaizmirstot pa vidu visiem šiem procesiem nepārtraukti nostiprināt teltis, ko vējš ļoti uzstājīgi mēģinaja iepūst Daugavā. Un tad jau arī viss. Daļa uz mājam pucēties, daļa pasnaust Tautas namā un pucēties tur, lai vakarā atkal visi tiktos lielajam JKD “Katlakalns” 20 gadu jubilejas koncertam.

Es aizmirsu piebilst, ka (ja nu gadījumā neesat bijuši “Nēģīšos”)  koncerta vieta mums bija izvēlēta ļoti idilliska un skaista – pie pašas Daugavas, nelielā uzkalniņā ar skatu uz ūdeni, ko gan vairāk varētu vēlēties! Ja godīgi, es gaidīju, ka atnāks apmēram 4 skatītāji – tie, kam nu nekādi nav iespējas izvairīties, jo laiks tiešām nelutināja, bet, par lielu pārsteigumu man, skatītāji bija ļoti kuplā skaitā, priecīgi un pacilāti. Arī paši bijām liels pulks, jo, kā jau ierasti jubilejas koncertā, mums pievienojās arī “VIP” sastāvs – bijušie JDK “Katlakalns” dejotāji, kopskaitā šoreiz veseli 17. Koncerta koncepcijā bija parādīt arī to, cik dažādi mūsu dejotāji ir, tādēļ bijam aicinājuši piedalīties arī citus kolektīvus, kur darbojas mūsu dejotāji, līdz ar to koncerts bija ļoti interesants. Izdejojām gan dejas, kas dejotas sen un jau gandrīz piemirsušās kā “Sen to Rīgu daudzināja” un “Uguntiņa”, kas izskanēja īpaši ugunīgi, jo pavadījumu spēlēja Robja grupa “Ability”. Gan arī īpaši jubilejas koncertam apgūto Amatnieku deju bloku, kur tika iesaistīti gan esošie dejotāji, gan arī VIP sastāvs. Tāpat koncertā bija redzamas šajā gadā skatē dejotās dejas – ja kādam piemirsies, tad šī gada skatē beidzot ieguvām arī augstāko pakāpi. Un daudzas, daudzas citas – gan jautrākas, gan nopietnākas un liriskākas, mūsu puišiem pat nodejojot vienu no koncerta dejām uz Bis atkārtoti!  Bet, kā jau parasti, viss, kam ilgi un nopietni gatavojas, paskrien vienā mirklī un arī mūsu koncerts arī jau  ir izskanējis, atstājot nelielas mieles par slikto laiku, kurš neļāva izdejot dejas tik labi, cik pašiem būtu gribējies, bet arī ļoti, ļoti pozitīvas emocijas – prieku par tikšanos un kopābūšanu, laimi par pašu dejošanu un to, cik saliedēti un vienoti esam.

Paldies mūsu vadoņiem – Vitai un Mārtiņam! Bez Jums mēs nu nekādi! Paldies koncerta papildinātājiem – mūsu draugiem VDPK “Savieši”, vokālajam ansamblim “Jūti”, grupai “Ability” un teātra studijai “Rampa”! Paldies “VIPiem”, Agrītim, Alnītim un citiem, kas bijuši ar mums agrākos laikos un neaizmirst arī šodien! Un paldies mums pašiem!

Kolektīva vārdā- Ieva

Comments