Berries

Dejiskais marts

07.04.2015 | Vita Priede
First_page_big_img_8473

Marts ir pirmais pavasara mēnesis, bet šogad tas ir arī līdz šim gada darbīgākais mēnesis Katlakalna dejojošajiem jauniešiem. Tik darbīgs, ka par katru notikumu atsevišķi pat nav bijis vaļas pastāstīt, līdz ar to, stāstām par visiem kopā!

Gada pirmie mēneši jau vienmēr ir īpaši ar to, ka kādā no tiem vienmēr notiek dejotāju gada galvenais atskaites pasākums – skate! Šogad tā bija paredzēta pašās marta beigās – 29.martā. Katru gadu mēs ļoti atbildīgi gatavojamies skatei, bet šogad, liekas, pēc ilga laika mums atkal ir liels skates jauniņo skaits – dejotāji, kam šī ir pirmā skate JDK „Katlakalns” sastāvā, šogad mums ir veseli 5, bet no tiem ir 3, kam šī ir vispār pirmā skate dzīvē! Līdz ar to, protams, satraukums un darbs, darbs un vēlreiz darbs! Tā kā dziesmu svētki vēl aiz kalniem un repertuārs vēl ne tuvu nav nojaušams, šajā gadā varējām izvēlēties paši, kuras divas dejas rādīt bargajai žūrijai. Tā kā mums labi pazīstama ir kāda jauka, gaišmataina meitene, kas strādā ar mums labi pazīstamu vidējās paaudzes deju kolektīvu no mūsu pašu Tautas nama un mums ierāda pareizus deju soļus, tad kā vienu no dejām ļoti viegli bija izvēlēties Artas Slicas „Precību danci”, savukārt, otra deja – īsta klasika  Imanta Magones „Alsungas polka”. Uzdevums ne tas vieglākais, jo viena deja pieprasa ļoti precīzu soļu izpildi, savukārt, otra, tehnikas ātrumu un lielu aktiermeistarību. Tādēļ, lai šīs prasmes pieslīpētu, ziedojām vienu marta svētdienu un tikāmies mazajā deju „tīrīšanas” nometnē. Paldies Vitai un Mārtiņam par pacietību, savācot kašķīgos, svētdienā dejot negribošos jauniešus, jo darbdienās, kad lielākā daļa nākam pēc mācībām vai darba, nav spēka un uzmanības pamanīt pašiem savas kļūdiņas.

Pēc darbīgās svētdienas tad nu arī pienāca skates nedēļa. Otrdienu uzsākām vēlā vakarā Salaspils kultūras namā „Enerģētiķis”, iesildot skates nama deju grīdu. Neiztika arī bez neliela šoka, jo tieši šajā dienā viens no mūsu veselīgā dzīvesveida piekritējiem, dejotājs Gints, braucot ar divriteni, nesadalīja brauktuvi ar vecāka gada gājuma kundzi, pavadīja dienu traumpunktā un uz mēģinājumu atbraukt nebija spējīgs. Bet – neuztraucieties, šodien jau viss ir kārtībā  un skatē arī Gints bija, ar bintēm un briljantzaļā nozaļinātiem ceļiem – bet dejojošs!

Lai skatē mazāk stresa, deju kolektīvu vadītāji bija parūpējušies par to, lai visi novada dejotāji lieko stresu varētu atstāt Ķekavas kultūras namā, ceturdienas vakarā tiekoties ģenerālmēģinājumā, kur arī, gluži kā skatē, mūs visus vērtēja barga žūrija, dalot vieniniekus un nullītes uz visām pusēm.

Un tad nu arī pienāca marta pēdējā svētdiena – skates diena! Lai gan skate sākās vēlā pēcpusdienā, mēs jau pirms pusdienām tikāmies uz pēdējo mēģinājumu, šoreiz jau pilnā sastāvā. Satraukums, bižu pīšana meitenēm un zēniem, apakšsvārki, bintes, jautrība un neliels satraukums. Un tad jau arī pirmā deja – Alsungas polka, par ko tik ļoti satraucāmies. Un bija labi! Tiešām bija labi! Satraukums pazuda, kam tāds vēl bija palicis un Precību dancī jau bijām savās aktiermeistarības virsotnēs. Pašiem par skati sajūta laba, vadītāji arī apmierināti un, ja līdz pirmajai pakāpei pietrūka tikai trīs desmitdaļas punkta, tad par to daudz nebēdājam, jo zinām, ka nākamgad izdosies!

 

Ieva

Comments