Berries

Aprīļa deju soļi

23.05.2016 | Vita Priede
First_page_ramava

Aprīlis mūsu kolektīviem izvērsies pavisam ražens un dejām pilns, it īpaši dienas tika skaitītas līdz 10.aprīlim- skates dienai. Bet pirms tā vēl, lai iesildītos skatei, Ķekavas novada deju kolektīvi rīkoja koncertu, lai izdejotu skates dejas un priecātos par līdz šim sastrādāto. Rāmava visnotaļ izceļas ar lauksaimniecības izstādes organizēšanu pavasarī un rudenī, kur arī mūsu jauniešiem 9.aprīlī bija iespēja piedalīties, tā kā, ja Tu biji izstādē un redzēji cilvēkus tautas tērpos, tad zini tie bijām mēs, iepriecinot trīs mazos koncertos izstādes apmeklētājus. Un kas gan var būt jaukāks par dejošanu skaistā laikā svaigā gaisā…

Un tad pienāca TĀ diena- skates diena. Mūsu jauniešiem svētdienas rīts atausa agrs, skate sākās jau 12. Bijām jau dikti satraukušies, skate kā tāda vienmēr uzdzen stresu, bet arī ar mazām ķibelēm JDK Katlakalns pirmo reizi ieguva augstāko pakāpi, par ko esam dikti lepni un priecīgi. “Saviešiem” atlika vien nākt un turpināt Katlakalna uzvaras gājienu, ko veiksmīgi arī izdarīja, noturot savu pirmo pakāpi, kas visnotaļ liecina par mūsu dejotāju deju mākas stabilitāti un pamatīgumu. Un kā gan vidzemnieki var nodejot Kurzemnieku gatvi, tā jau pilnīgi cita opera, tā kā uz augstāko pakāpi “Savieši” ies nākamgad!

Pēc skates ierasti ir mazs atpūtas brīdis, bet ne pie mums- 16.aprīlī katrs kolektīvs devāmies uz savu pusi un turpinājām dejot. “Savieši” kuplināja Ķekavas novada kolhoznieku balli ar savam dejām, jo nav jau noslēpums, ka agrāk daudzo kolhozos bija deju kolektīvi un kori, kas visnotaļ bija to neatņemama sastāvdaļa.

Savukārt jauniešu dejotāji ar vadītāju Mārtiņu devās uz Ogresgalu pie JDK “Ābeļzieds”, kur atrādījām nesen iemācītās dejas- Neba maize pate nāca; Dod, Dieviņi, labu lietu; Dulla Lulla-, kas, godīgi sakot, neizskatījās nemaz tik slikti! Ballē mājinieki bija izlēmuši veidot kolektīvu sacensību, kā rezultātā JDK “Katlakalns” ieguvām pirmo vietu (kā smējāmies- paņēmām ar pieredzi un vecumu) un balvā saņēmām šautriņu komplektu, kā arī tradicionāli pie mums nonāca trofeja, pēc kuras nu “Ābeļziedam” jābrauc 4.maijā pakaļ. 

Mūsu dzīve pēc aktīvā aprīļa it nemaz neapsīkst, gatavojamies koncertiem gan pašu mājās, gan izbraukumiem pie draugiem, kā arī JDK “Katlakalns” jubilejas koncertam, tāpēc sekojiet līdzi jaunumiem un tiekamies koncertos!

 

Katlakalna dejotāju saime

Comments