Berries
« Atpakaļ

Katlakalna ģimeņu folkloras kopa LIZDA

Я являюсь членом

Katlakalna Tautas nams

Folkloras kopas

Vadītāja: Laura Līcīte

Katlakalna ģimeņu folkloras kopa LIZDA darbību uzsāka 2013. gada aprīlī .Sākotnēji tā darbojās kā bērnu folkloras kopa un itin bieži uzstājās kopā ar Katlakalna folkloras kopu RĀMUPE. Taču laika gaitā mazajiem katlakalniešiem izvediojās savs neatkārtojams dzīves un darbošanās ceļš. 

Kopā darbojas bērni vecumā no 3 līdz 11 gadiem, kas dzīvo Katlakalnā, Ķekavā, Rīgā. Nedrošākie mazākie dalībnieki labprāt līdzi ņem arī mammas, tētus un vecmāmiņas. Nodarbībās jaunie folkloristi iepazīst gadskārtu ritējumu un tradīcijas, dziedot tuvojošos svētku raksturīgās dziesmas, ejot rotaļās, dejojot dejas, minot mīklas un sarunājoties ar skolotāju. Lielākie apgūst arī instrumentu spēli, kokles, akordeonu, blokflautu un vijoli, bet mazākie mācās darboties ar dažādiem ritma instrumentiem. Muzikalitātes un radošuma attīstīšana šeit ir tikpat nozīmīga, cik savstarpējā kopdarba apzināšanās.Tā kā bērniem ir liela vecuma starpība, lielākie mācās uzņemties atbildību par mazākajiem, savukārt mazākie ir apņēmības pilni pēc iespējas ātrāk apgūt to, ko prot jau vecāki bērni.

2013.gada septembra sākumā Ķekavas novadā norisinājās 2. Starptautiskais Katlakalna Folkloras festivāls, un arī bērnu kopa tajā piedalījās, uzstājoties gan turpat Katlakalnā, gan Daugmalē, gan Rīgā - Brīvdabas muzejā, gan arī dižkoncertā Ķekavas Dzirnavu estrādē. Uzstājoties galvenā rota ir skaistie senie (arheoloģiskie) tērpi. Un, protams, vairākiem bērniem ir arī savi etnogrāfiskie tautastērpi. Savukārt tuvojoties maskošanās laikam, bērni rada paši savas tradicionālās maskas, kuras vilks mugurā ziemas pasākumos, līdz pat Meteņdienai.
 
Kopš 2015.gada Katlakalna bērnu folkloras kopa ir iesaistījusies bērnu folkloras kopu tīklā Pulkā eimu, pulkā teku - piedalās bērnu un jaunatnes folkloras kopu skatēs un bērnu kopu dižsvētkos, kas katru gadu norisinās citā Latvijas novadā.

2016./ 2017.gada sezonā bērnu kopa kļuvusi par ģimeņu kopu, kas nav nekāds pārsteigums, jo arī daudzas bērnu mammas labprāt muzicē un darbojas gan atsevisķi, gan kopā ar bērniem. Kopš aprīļa kopa nes nosaukumu LIZDA.

Folkloras nodarbības ir jauks veids, kā jēgpilni pavadīt brīvo laiku un uzzināt vairāk par tautas kultūru, turklāt kopā var droši pievienoties jebkurš interesents, arī bez priekšzināšanām. Galvenais ir darbošanās prieks un vēlme izzināt un mācīties!

Mēģinājumi: trešdienās un ceturtdienās plkst. 18.30 - 19.30

Saziņai un plašākai informācjijai -

Katlakalna ģimeņu Folkloras kopas vadītāja Laura Līcīte
 
Tālr.: 28358130
 
Katlakalna Tautas nama vadītāja Aija Vitmane - aija.vitmane@kekava.lv
 
Tālr.: 26439276Последние новости

Thumb_20180809_105808

Lizdas Vasaras nometne

27.08.2018 | Saule Gunta

Katlakalna ģimeņu folkloras kopa Lizda augusta sākumā kopā aizvadīja trīs jaukas radošas dienas, ko paši sauc par nometnīti. Tāpat kā pagājušogad, nometnes dalībniekus katru dienu savās m... Читать далее

Thumb_17522962_1856332931278136_1876656282593769719_n

Pavasaris klāt arī Katlakalna ģimeņu folkloras kopā

27.03.2017 | Saule Gunta

 Sintija Strode  Pavasaris klāt ar putnu dziesmām, vēja žūžām zaļu pumpuru pilnos zaros un ūdens čalām upēs un upītēs!  Čalo un dzied arī bērnu folkloras kopas b... Читать далее

Thumb_20161108_161554

Sveicam jaunās stāstnieces!

08.11.2016 | Saule Gunta

Abas vecākās katlakalniešu Strodu ģimenes māsiņas, Katlakalna bērnu folkloras kopas dalībnieces Una un Santa veiksmīgi startējušas Stāstnieku konkursa "Teci, teci, valodiņa" novadu skatē Rīg... Читать далее