Berries

Folkloras kopa "Rāmupe"

Normalized__nik5457

Katlakalna folkloras kopa RĀMUPE dibināta 2010.gada 25.martā. Kopas vadītājs kopš pirmās dienas -  Andris Kapusts.  Sākotnēji kopā esam nākuši ar interesi par etnogrāfisko dziedāšanu, bet laika gaitā tā dabiski pāraugusi arī nepieciešamībā un vēlmē  izzināt, apgūt un piedzīvot kopīgu Gadskārtu svētku un godu svētīšanu. Jau kopas pirmajā darbības gadā esam piedalījušies Jāņu ielīgošanā Rīgas Bastejkalnā un Bluķa vakarā Vecrīgā, paši savā vidū un katlakalniešiem rīkojuši  Rudenāju godus un Veļu vakaru. Ik gadu februārī piedalāmies Staptautiskajā Masku tradīciju festivālā, kas noslēdzas ar Meteņu svētīšanu.  Brīvdabas muzejā rīkotajā Muzeju naktī  sam svētījuši Ūsiņus kopā ar Rīgas GRODIEM. Gadā ir astoņas lielās gadskārtu svētes un katrai no tām sava svarīga vieta Saules gada ritējumā. Vēl pie tam to vidū ir arī mazaki svētki un iezīmdienas.

Normalized__mg_0900

Bieži rīkojam kopīgus izbraukumus, vasaras skolas Latvijas novados – iepazīstam novadu vietējo tradīciju, iepazīstam citas folkloras un etnogrāfiskās kopas. Kopas labi draugi mīt Vidrižu Delvē, Vecsaulē, Medņevā, Rucavā, protams, arī Rīgā un kaimiņnovadā Olainē.

Normalized_big_egles_20iedgsana_20katlakalns_20198

Par savu pienākumu uzskatām arī tradicionālās kultūras svētku ieviešanu Katlakalnā un visā Ķekavas novadā. Tālab arī mūsu rīkotos Gadskārtu svētkos – gan Rudenājos, gan Veļu vakaros, Bluķa vilkšanā  un Lieldienu iešūpošanā allaž aicinām piedalīties jebkuŗu interesentu.

Kopas darbības iedvesmots 2011.gada septembrī notika I Starptautiskais Katlakalna folkloras festivāls. Šīgada rudenī  gaidīsim nākamo. 2012.gadā piedzīvojām mūsu kopas pirmo kopīgo Starptautisko Folkloras festivālu BALTICA, kuŗš vienu dienu norisinājās arī Ķekavā.

Normalized_big_bkn_20sadejo_20292

Šo gadu gaitā mazliet mainījies un kuplojis kopas sastāvs – cenšamies būt aktīvi, atvērti un draudzīgi – un tā jau tam jābūt – folklora ir viena no demokrātiskākajiem amatiermākslas žanriem, jo katrs, kuŗu saista tradicionālā kultūra fokloras kopā ir gaidīts un spēj savu dziedāšanas, muzicēšanas un citu tradicionālo prasmju  talantu atrast un pilnveidot.  Aprīlī sāksim pulcināt arī bērnu kopu, kuŗas vadīšanu un skološanu uzņēmusies Iecavas Tarkšķos uzaugusī  Laura Arāja.

Normalized_big_muzeja_20nakts_20kekava_20226

Šovasar ar prieku sagaidīsim mūsu pirmos kopīgos Dziesmu svētkus.

Gunta Saule

Normalized_dsc_4206

Normalized_folklora_099

Normalized_img_4575_ivfoto