Berries
← Atpakaļ uz sadaļu

NVO samitā aktualizē līdzdalības tēmu

16.09.2011 | Arta Platace | starptautisks festivāls,nvo,samits,līdzdalība
First_page_img_5955

Festivāla Via Ķekava ietvaros 9.septembrī Doles Tautas namu piepildīja NVO samita „NVO via Ķekava” dalībnieki no dažādām Pierīgas vietām, Ķekavas novada un ārvalstu delegācijām. Biedrības „Latvijas Pilsoniskā alianse” rīkotais samits bija veltīts līdzdalībai.

Samita norise bija sadalīta divās daļās. Pirmajā ar ievadu samita tematikā uzstājās, Olga Veilande, Latvijas Kopienu iniciatīvu fonda vadītāja, Vidzemes Augstskolas pasniedzējs Visvaldis Valtenbergs, kā arī līdzdalības platformas internetā manabalss.lv veidotāji Jānis Erts un Kristofs Blaus. Par nevalstisko organizāciju pieredzi ES finansējuma piesaistē stāstīja viesi no Gostinas Polijā.

Otrajā daļā samita dalībnieki sadalījās trīs interešu meistarklasēs: NVO vadības, E-lietu un Līdzdalības klasē. Katras grupas dalībniekiem bija iespējams padziļinātāk iepazīties ar interesējošās tēmas praktiskajiem piemēriem, kā arī iesaistīties praktiskajos uzdevumos

Lielu interesi par izveidoto līdzdalības platformu abās samita daļās izraisīja manabalss.lv veidotāji. Viņi gan atzina, ka savu pieredzi nevar nosaukt par veiksmes stāstu, bet brīnišķīgu piemēru tam, cik latvieši spēj būt ieinteresēti apkārt notiekošajos procesos. „Divas iniciatīvas jau saņēmušas nepieciešamo Latvijas iedzīvotāju balsu skaitu, lai jautājumus virzītu tālāk, izskatīšanai Saeimā. Savukārt iniciatīvas, kas tiek ierosinātas platformā ir ārkārtīgi konstruktīvas un pārdomātas,” stāstīja K.Blaus. Samita laikā puiši atbildēja uz gana piņķerīgiem jautājumiem par elektroniskās parakstu vākšanas konfidencialitāti, un vēlāk atzina, ka priecājoties par kārtējo iespēju pastāstīt par platformu plašākai auditorijai.

Sadraudzības pilsētas Bordesholmas delegācijas pārstāvis Herberts Adami atzina, ka samitā apskatītā līdzdalības un brīvprātības tēma ir ļoti aktuāla gan Latvijā, gan Vācijā, un atzinīgi vērtēja Polijas kolēģu prezentēto pieredzi, kā arī pasniedzēja V.Valtenberga pausto viedokli par interneta nozīmi mūsdienu sabiedrībā.

Samitā piedalījās arī vidējās paaudzes tautas deju kolektīva "Baloži" vadītāja Regīna Grebežniece un atklāja, ka pasākums iedvesmojis, lai aktīvi strādātu pie nesen izveidotās deju kolektīva biedrības attīstības. „Šāda rakstura seminārus mums vajadzētu biežāk, it īpaši šeit, novadā, un tādus, kad domāti tikko izveidotām biedrībām. Vēlamies darboties, bet dažkārt nezinām, kā.”

NVO samita dalībnieku izvērtēšanas anketu rezultāti būšot zināmi vēlāk, tomēr Rasma Pīpiķe, biedrības „Latvijas Pilsoniskā alianse” (eLPA) direktore, atzinīgi vērtē samita norisi. Viņa norādīja, ka samits ir bijis lielisks sadarbības paraugs starp eLPA, Ķekavas novada pašvaldību un Ķekavas novada kultūras aģentūru, kas ļāvusi pulcēt ievērojamu skaitu interesentu, izmantojot minimālas izmaksas. Turklāt R.Pīpiķe atklājusi Ķekavas novadu kā lielisku vietu, kur organizēt pasākumu, un domā par sadarbību arī turpmāk.

FOTO no NVO samita "NVO via Ķekava"

Komentāri