Berries
← Atpakaļ uz sadaļu

Kas ir gonga meditācija?

23.08.2013 | Anita Lubova | Gongimeditācija

Kas ir gonga meditācija?

Gongs ir viens no senākajiem skaņu insttrumentiem, bijis zināms jau Senajā Ēģiptē, Ķīnā, Indijā un citur. Tika izmantots gan rituālos, gan lūgšanās, gan dziednieciskās meditācijās. Parasti tiek gatavots no vara un alvas sajaukuma, bet varbūt pievienots arī sudrabs, niķelis un cinks.

 Tiek uzskatīts, ka gonga radītā skaņa atbilst Visuma pirmskaņai jeb OM. Vispār sanskritā skaņu apzīmē ar vārdu nada, un tam ir divas nozīmes. Ahata nada ir skaņas, ko mēs uztveram ikdienā un kas rodas, vienam priekšmetam pieskaroties citam, bet anahata nada- mūžīgā, nebeidzamā visa esošā skaņa, kas saklausāma tikai ar iekšējo dzirdi. Gongs ir vienīgais instruments, kas spēj vadīt šo bezgalīgā tukšuma skaņu. Rietuma pasauli ar gonga meditāciju 20. gadsimtā iepazīstināja Jogi Badžans, kurš bija arī kundalinī jogas vēstnesis Rietumos.

  Gonga radīto skaņu vibrācija rezonē ar cilvēka ķermeņa un dažādu orgānu vibrācijām. Tam var būt dažāda ietekme- relaksējoša, nomierinoša,, aktivizējoša un pat dziednieciska. Proti, ja kāda orgāna šūnas nav veselas, tām ir citāda- bojāta- vibrācija, un tiek uzskatīts, ka gonga radītās skaņas šīs vibrācijas atgriež atpakaļ harmoniskā līdzsvarā, kas savukārt ļauj atveseļoties šūnām.

  Gonga meistars ar savu instrumentu spēj radīt visdažādākās skaņas- no tāla lietus šalkoņas līdz boinga pacelšanās skaļuma cienīgai vētrai. Gonga skanējumsklājas kārtu kārtām, radot sajūtu, ka trodies absolūtā skaņas straumē, kas tevi nes ar neticamu spēku. Tas atbrīvo gan fiziskā, gan psihiskā plāksnē, nereti atraujot vaļā emocionālas barjeras un laužot saspringuma slūžas. Ideālā variantā gonga meditācija sinhronizē un savieno visus trīs cilvēka līmeņus- fisisko, emocionālo un garīgo.

/ no žurnāla "Psiholoģija"/

Komentāri