Berries
← Atpakaļ uz sadaļu

BALTICA-2012 Ķekavā

06.09.2012 | Juris Žilko | Ķekava,folklora,Batlica,Baltica2012,AndrisKapusts
First_page_big_baltika_20kekava_20862

BALTICA-2012 Ķekavā

„„Baltica” ir balts putns! Gadskārtu ritmā tas nepārtraukti ceļo gan uz siltajām zemēm, gan uz savu pirmdzimteni, turp un atpakaļ. Putns spēj noraudzīties uz visu no augšas un pārredzēt plašus apvāršņus, vai pieplakt pie zemes un sajust tās patvērumu. Putns spēj pieskandināt visu pasauli ar savām skanīgajām dziesmām, vai iegrimt dziļā klusumā un ieklausīties dabas elpošanā.

Šeit mēs esam putni, mēs spējam, mēs esam ceļā...

Mēs esam karavīri, kā ierindnieki plecu pie pleca stāvējām trešās atmodas virzītāju ierindā pirms 25 gadiem, un šodien mēs esam godasardzē pie tautas gadu tūkstošos krātā garīgā mantojuma pūra un raugāmies, lai tas ir aprūpēts un spožs.

Festivāls „Baltica”ir mūsu Dziesmusvētki. Tā misija ir saglabāt, attīstīt un popularizēt plašākā sabiedrībā latviešu, līvu, latgaliešu, citu tautu un tautību tradicionālo kultūru un nemateriālā kultūras mantojuma prasmes, kā arī rūpēties par tautas morālo vērtību, garīguma un pašcieņas veicināšanu un noturīgumu.”

......tā  Andris Kapusts Latvijas folkloras biedrības valdes priekšsēdētājs.

Jā, „Baltica”  šogad ar koncertu „Latvieši pasaulē- pasaule latviešos”  pieskandināja Ķekavu.  Tas ir liels gods un prieks, ka „Baltica” atkal ienāk arī Ķekavā. Un īpaši tāpēc, ka mums tika uzticēts uzņemt  ārzemju latviešu kopas, kas saglabā un kopj savas tautas tradīcijas ārpus tēvzemes robežām. Mūsu viesi  „Teiksma” un „Sudrabavots” no ASV, ”Rēvele” no Igaunijas, „Daina” no Krievijas, „Dūdalnieki „no Lielbritānijas, „Dzērves” no Luksemburgas un daudzas labi atpazīstamas folkloras kopas no Latvijas. Šī festivāla tēma  -ceļš....Ceļš, kas aizved projām, ceļš, kas vilina un ceļš, kas atkal pārved mājās..

Ceļš- kas saveda mūs visus kopā Ķekavā. Tā bija  emociju un gara mantu bagāta diena, kas atvēra mūsu sirdis, prātus un dvēseles . Caur šo dienu mēs kļuvām bagātāki, skaidrāki un redzīgāki. Ceļš- gan patiesi ejams, gan kā dzīves un kustības simbols. Taču der ieklausīties Andra Kapusta atziņā-

„Vērtīgs ir tikai tas ceļš, kura galā ir baznīca. Ikviena tautasdziesma ietver sevī garīgo dimensiju. Tā ir latviskās dzīvesziņas dimensija uz „vara dārziem” ,uz Austras koku, pie Saules un Mēness, pie dieva dēliem un saules meitām, pie Laimas, Māras, Pērkona un Dieviņa ar sudraba mētelīti.

Mums ir šis ceļš un mēs esam ceļā....”

 

Materiālu sagatavoja A.Vitmane


Video šeit:

Komentāri

Comment_thumb_gunta_saule_dombrovska_

Saule Gunta 22.10.2012
0

Skaistos BALTICAs mirkļus atskandināt tiksimies sestdien, 27.oktobrī trijos dienā Katlakalna Tautas namā: http://parkulturu.lv/raksti/pa-folkloras-festivala-baltica-celiem

Atbildēt