Berries

Andas Kirilovas atmiņas par 2003.gada Dziesmu un deju svētkiem

Normalized_dziesmu_sv_tki_052

Strauji tuvojas trauksmainais un reizē tik skaistais Dziesmu svētku laiks, tāpēc baidos nokavēt pateikties visiem tiem dejotājiem, kuri bija kopā ar mani 2003. gada svētkos, padarot tos par skaistākajiem svētkiem manā mūžā.

Retais zina, ka deju kolektīvs „Zīle” 2003. gadam sākoties ar pašvaldības kultūras daļas svētību bija likvidēts. Taču šis lēmums neapmierināja dažus dejotājus un viņi nepieļāva domu, ka Deju svētki varētu iztikt bez Ķekavas kultūras nama dejotājiem. Un tā mēs sanācām kopā un sākām gatavoties skatei, kurai bija jānotiek pēc diviem mēnešiem. Objektīvi izvērtējot mūsu iespējas un piedāvāto repertuāru, pieteicu mūs, kā Ķekavas kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvu E grupā (negribējās noniecināt „Zīles” vārdu, vēlāk gan dejotāji, kuri juta piederību „Zīlei”, noprotestēja šo lēmumu).

Negāja viegli. Pilna sastāva nebija, dejotāju tehniskā sagatavotība bija ļoti dažāda- no iesācēju līmeņa līdz profesionālam. Kādā mēģinājumā biju gatava izbeigt šo avantūru. Tad „Zīles” pretrunīgākais un reizē leģendārākais dejotājs Dzintars izgāja un pēc kāda laika atgriezās ar trūkstošajiem pāris puišiem. Varējām atkal turpināt....

Lai gan pilnu sastāvu šajā laika posmā pirmo reizi ieraudzīju tikai uz Mālpils skatuves, domāju, ka otrā vieta Rīgas rajona skatē un ceļazīme uz Dziesmu un Deju svētkiem, bija gana labs sasniegums.

Pienāca arī noslēguma koncerts Daugavas stadionā. Kā labi organizēts kolektīvs, ieradāmies jau laicīgi. Kamēr gaidījām savu uzstāšanās kārtu, pamanīju, ka dejotājiem līdzi ir aukstuma kaste. Kad paprasīju, kas tur iekšā, saņēmu atbildi, ka kaut kas „grādīgs”. Tā kā šis bija pēdējais koncerts, kur mums bija jādejo, iebildumus necēlu. Taču joprojām nespēju savaldīt saviļņojumu, kad atceros, kā dejotāji koncertam beidzoties no šīs aukstuma kastes ņēma ārā sarkanas rozes un katrs pa vienam sniedza man tās.

Vēlreiz gribu pateikt paldies maniem mīļajiem dejotājiem, ka noticējāt man, ka sniedzāt man savu mīlestību un ka man ir šīs jaukās atmiņas. 

Normalized_eva Normalized_eva1