Berries

Zorjana Horobraja

19. maijs plkst. 19:00, Baložu pilsētas kultūras namā

Dokmentālāfilma"ZoranaHorobraja"

First_page_plakats_jpg

Dokumentālā filma “Zorjana Horobraja”

2019. gads, 62 minūtes

Filmas režisore un operatore ir populārā aktrise  Elita Kļaviņa

Filmas auditorijai nav vecuma ierobežojuma. Iesakām šo filmu noskatīties ikvienam, taču it īpaši vidusskolas vecuma jauniešiem, jo stāsts ir par viņu vienaudžiem. 

 

Skaudrs Latvijas sociālekonomiskās situācijas portretējums.  Filma intīmā tuvplānā atklāj jauna Latviias pāra, Zorjanas un Edgara ikdienu un grūtības ,kļūstot par vecākiem 17 gadu vecumā.  Zorjana kļūst par ķīlnieci starp diviem sev vistuvākajiem cilvēkiem - māti laukos un viņas bērnu tēvu – pilsētā.

 

Filmas režisore un galvenā operatore ir Elita Kļaviņa.
Radošā komanda: montāžas režisore - Sandra Alksne, skaņu režisors - Artis Dukalskis, krāsu korekcija - Krišs Roziņš, otrais operators - Aleksandrs Grebnevs, mūzikas konsultants - Arturs Maskats.

 

Baložu pilsētas kultūras namā

Svētdien, 19.maijā plkst. 19.00

Ieeja: EUR 2,00

 

 

Filmas treileris Vimeo - https://vimeo.com/313698877 

Filmas treileris Youtube - https://www.youtube.com/watch?v=49ZYggFkv0E 

 

Skatītāju atsauksmes:

  • Vārds: Iveta Lortkipanidze (10.01.2019.) Facebook: Ļoti spēcīgs stāsts. Latvijas kods. Ļoti profesionāli izstāstīts. Skaists un sāpīgs vienlaikus. Apbrīnoju režisori par spēju panākt tik lielu uzticēšanos no varoņu puses. Varbūt atslēga ir tajā, ka režisore pati ir arī filmas operatore? Festivālu cienīgs darbs. Latvijas filma Latvijas simtgadei. Ja mazliet ironiski - Latvijas veiksmes stāsts (viņi pamet laukus, bet aizbrauc tikai uz Rīgu, nevis prom no valsts). P.S. Redzēju šo filmu LKA studentu filmu maratonā.
  • Vārds: Anita Kantane (10.02.2019.) Facebook: Patīk man šāds latviešu dokumentālais kino. Bez izskaistinājumiem, dabiskām līnijām. Jau no pirmajām minūtēm pie sevis domāju, ja jaunajiem izdosies pārraut nabas saiti ar mammu, tad ir cerība gan ģimenei, gan Latvijas laukiem. Tas nekas, ka omītei taisnība par augšanu četrās sienās, dabu un brīvību. Omas stiprums robežojas ar valdonīgumu un varēja nogalināt ģimeni, kurai pašai savs ceļš ejams.
  • Vārds: Agate Mežule (14.02.2019.) Facebook: Latviešu kino vajag skatīties, dokumentālo kino vajag skatīties. Elitas Kļaviņas filmu noteikti vajag skatīties, jo tā ir abas augstākminētās lietas un turklāt ar tik patīkamu pietāti parāda, kā dzīvo cilvēki mums apkārt un līdzās. 

Un (!!) tā dod iespēju paskatīties un atcerēties, kā izskatās silti vasaras vakari un brišana ar plikām kājām pa zaļu zāli.

  • Vārds: Marika Rozenberga (05.02.2019.) Facebook: Filma, kas aizkustina. Smalks darbs. Īpaši cilvēki. Daudz jautājumu, uz kuriem nevar atbildēt viennozīmīgi. Elita Kļaviņa var būt gandarīta par paveikto.
  • Vārds: Daniela Zacmane (07.02.2019.) Facebook: Kaut kas patīkami vairāk kā reālisms.

 

Garā anotācija:

Dokumentāla filma. Stāsts par jaunu ģimeni mūsdienu Latvijā. Zorjana (krievu tautības) un Edgars (latvietis) ir jauns pāris no Latvijas laukiem. Septiņpadsmit gadu vecumā viņi kļūst par vecākiem savam pirmajam bērnam. Filma seko līdzi viņu dzīves stāstam divu gadu garumā no otrā bērniņa dzimšanas brīža. Zorjana Horobraja (atvasinot dzimtas vārdu un uzvārdu no senkrievu valodas - Ausma Drosmīgā) nonāk grūtas izvēles priekšā starp savas mātes ieaudzināto pārliecību par laukiem kā vienīgo ģimenei harmonisko dzimtas ligzdu un pilsētu ar tās pelņas un komforta iespējām. Šis stāsts rāda skaudru Latvijas sociālekonomiskās realitātes portretējumu, vienlaikus ļaujot skatītājam iegūt nepastarpinātas klātbūtnes iespaidu ļoti intīmai dzīvei. 

Komentāri