Berries

Viņš un Viņa

8. aprīlis plkst. 17:00, Baložu pilsētas kultūras namā

SaksafonuduetsViņšunViņa

First_page_vi___un_vi_a_08.04.2018

Muzikāls uzvedums Viņš un Viņa
Baložu pilsētas kultūras namā
Svētdien, 8. aprīlī plkst. 17.00
 
Duets ”Viņš un Viņa” ir skaists francūža un latvietes mīlas stāsts, muzikāls uzvedums ar skaistākajām franču melodijām, kuras dziedājuši labi pazīstamie dziedātāji Montāns, Piafa, Dasēns, Brasēns, Trenē, Aznavūrs, Geinsbūrs, Beko, Brels un daudzi citi.
Viņa nāk no Rīgas, viņš - no ciemata Francijā, viņu ceļi krustojas... 
Kopā viņi spēlē kopš pirmās satikšanās dienas, un viņu romantiskais stāsts turpina plaukt dažādās Eiropas vietās - Beļģijā, Vācijā, Polijā, Luksemburgā... 
 
Viņa - Ilze Lejiņa, viena no pirmajām latviešu saksofonistēm, saksofonu kvarteta n[ex]t dibinātāja un vadītāja.
Ieguvusi maģistra grādu saksofona spēlē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Pilnveidojusi sevi studijās Dānijas Karaliskajā mūzikas akadēmijā un Nacionālajā mūzikas konservatorijā Montroijā Francijā, piedalījusies arī dažādās meistarklasēs un konkursos. 
Astoņus gadus spēlējusi Rīgas saksofonu kvartetā, ar kuru ieguvusi Lielo Mūzikas balvu. Pēc šis vērtīgās pieredzes Ilze izveidoja Baltijā pirmo dāmu saksofonu kvartetu n[ex]t, ar kuru spēlēts daudzviet Eiropā, ir arī ieskaņojumi Latvijas radio. Ilze daudzus gadus bijusi saksofonu grupas koncertmeistare profesionālajā pūtēju orķestrī Rīga, spēlējusi solo partijas Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī un Latvijas Operas orķestrī. 
Pašlaik viņa dzīvo Francijā, pasniedz saksofona spēli Luksemburgas internacionālajā skolā un strādā kā direktore un skolotāja mūzikas skolā Volmeranžā, Francijā. 
 
Viņš ir franču saksofonists un multiinstrumentālists Freds Ormēns (Fred Hormain). 
Viņa netipiskās mūziķa gaitas sākušās ar saksofona spēles un džeza studijām Francijā, Mecas konservatorijā, pēc tam Mecas universitātes Muzikoloģijas fakultātē, un turpinājušās kā saksofona spēles pasniedzējam. 
Taču pavisam drīz Freds sekoja savam sapnim par skatuvi. Viņš krājis pieredzi, piedalīdamies daudzos projektos džeza, salsas, elektro un funk stilā gan Francijā, gan Eiropā. Talantīgs un spontāns, viņš improvizējot jebkuru dzīves mirkli pārvērš maģiskā piedzīvojumā. 
Viņa jaunākajā soloalbumā Introspection dzirdami skaņdarbi, ko viņš pats komponējis, aranžējis un arī ierakstījis visus instrumentus. Luksemburgā iesildījis pašu Candy Dulfer un Prince basģitāristu Larry Graham, gan arī spēlējis kopā ar Maceo Parker bundzinieku Jamal
Thomas. Rakstījis dziesmas saviem projektiem, kā arī pazīstamai franču dziedātājai Džesikai Markēzai (Jessica Marquez). Iespēlējis saksofona solo Laimas Vaikules albumā „Atkal mājās”, gan arī jauno latviešu dziedātāju projektos.
Ieeja: EUR 5,00 (iepriekšpārdošanā līdz 3. aprīlim EUR 4,00, biļetes nopērkamas KN kasē).

Komentāri