Berries

Valkātājs

21. februāris plkst. 19:30, Doles Tautas namā

First_page_vertikals_1220x1713__002_

Dokumentālā filma, rež. Ivars Zviedris, Latvija, 2019

Filmas garums 69 min

Trīs gadu laikā Latvijas pierobežā veidota filma par jaunu profesiju “valkātājs”, kas apzināti balansē uz likuma robežas.

Katru gadu Eiropā nelikumīgi iekļūst apmēram 500 000 nelegālo imigrantu. Kāds no ceļiem uz Eiropas Savienību ved cauri Latvijas mežiem un purviem Krievijas pierobežā. Tur trīs gadus ir filmēta Ivara Zviedra filma.
Nelegālā imigrācija un bezdarbs Latvijas un Eiropas Savienības austrumu pierobežā rada jaunu profesiju – “valkātājs”. Filma seko līdzi pierobežas iedzimtā Pepiņa gaitām. Viņš mežā pie Eiropas Savienības austrumu robežas naktī satiek nelegālos imigrantus. Šī tikšanās ir nejaušība vai rūpīgs plāns?

Režisors un operators Ivars Zviedris saka: “Ceru, ka man izdosies skatītāju aizvest savdabīgā ekskursijā pie pierobežas ļaudīm. Uz viensētu, purviem, mežiem un robežsargu posteņiem”. Viens no filmas mērķiem bija izveidot pēc iespējas patiesāku Latvijas pierobežas portretu, stāsta režisors. Viņaprāt, dzīve pierobežā koncentrētā veidā parāda to, kas notiek visā valstī – cilvēki dodas prom labākas dzīves meklējumos. Zviedris uzsver – katru gadu Latvija zaudē apmēram 12 000 cilvēku. Tā ir viena Latvijas mazpilsēta. Savukārt tukšums rada vietu nelegālam rūpalam, kuru sāk piekopt bez darba palikušie pierobežas iedzīvotāji.

Režisors – Ivars Zviedris
Operatori – Ivars Zviedris un Haralds Ozols
Mākslinieks – Jānis Blanks
Montāžas režisors – Haralds Ozols
Komponisti – Toms Auniņš un Otto Auniņš
Skaņu režisors – Ģirts Bišs
Producenti – Marta Bite un Ivars Zviedris

Finansiāli atbalsta: Nacionālais Kino centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds. Sadarbības partneris – Valsts Robežsardze

https://www.facebook.com/watch/?v=554888181744869

https://vimeo.com/380678164

Biļetes 2.00 EUR pieejamas pirms seansa norises vietā.

Komentāri