Berries

Saruna ar ārstu, diplomātu un politiķi Georgu Andrejevu

14. decembris plkst. 16:00, Baložu pilsētas bibliotēkā

bibliotēka, tikšanās, pensionārupadome

First_page_andrejevam

Trešdien, 14.decembrī plkst. 16.00 Baložu bibliotēka sadarbībā ar pensionāru padomi aicina uz sarunu ar ārstu, diplomātu, bijušo ārlietu ministru un Eiropas Parlamenta deputātu Georgu Andrejevu.

Georgs Andrejevs dzimis un skolas gadus pavadījis Tukumā, bet augstāko medicīnisko izglītību ar izcilību ieguvis Rīgas Medicīnas institūtā. Medicīnā pavadīti vairāk kā 30 gadi - no studenta un ātrās medicīnas palīdzības feldšera, ārsta, nodaļas vadītāja, augstskolas pasniedzēja - asistenta, docenta un profesora katedras vadītāja līdz Latvijas Zinātņu Akadēmijas īstenajam loceklim.

Atmodas laikā Georgs Andejevs aktīvi iesaistījies Tautas frontes aktivitātēs, bijis Latvijas Augstākās Padomes deputāts un balsojis par 1990. gada 4. maija Neatkarības deklarāciju. Viņš bijis atjaunotās Latvijas ārlietu ministrs, Latvijas vēstnieks Kanādā, Eiropas Padomē Strasbūrā, bijis Eiropas Parlamenta deputāts.

Patlaban, esot pensijā, Georgs Andejevs veic sabiedrisku darbu kā Ārlietu ministrijas goda vēstnieks, kā viens no sabiedriskās organizācijas ,,Meierovica biedrība par progresīvām pārmaiņām” dibinātājiem.

Pievērsies arī memuāru rakstīšanai. "Es šo darbu uzsāku, jo gribēju mazbērniem atstāt mantojumu – liecību par laiku, kurā es dzīvoju.”

Memuāri sākas līdz ar viņa pirmajām atmiņām dzimtajā Tukumā, būs arī atmiņas par bēgļu gaitām Vācijā, kurp viņš bija devies kopā ar mammu un brāli Leonīdu, par atgriešanos Latvijā 1945. gadā, par dzīves posmu medicīnā un, protams, laiku politikā, kas, visticamāk, varētu raisīt vislielāko interesi sabiedrībā.

Komentāri