Berries

Pētera Krilova filma "Uz spēles Latvija"

3. oktobris plkst. 19:00, Doles Tautas nams

First_page_vd7u1eznu3

AICINĀM PRIEKŠVĒLĒŠANU VAKARĀ NOSKATĪTIES PĒTERA KRILOVA FILMU

"UZ SPĒLES LATVIJA".

Pilnmetrāžas dokumentālās filmas “Uz spēles Latvija” atslēgas kods ir gadskaitlis 1949. Šajā gadā ir piedzimis filmas režisors. Viņa stāsts par tēvu cieši savijas ar padomju Latvijas čekistu viltīgo spēli pret zviedru-angļu-amerikāņu izlūkdienestiem.

Sešdesmitajos gados ar čekas līdzdalību Latvijā tapa grāmata, pēc tam arī aktierfilma “Kad lietus un vēji sitas logā”, kā arī TV pseidodokumentāls seriāls "Spēle". Filma stāsta par cilvēkiem, kuri dažādu iemeslu dēļ ir kļuvuši par šīs ‘spēles’ dalībniekiem

Vairāku gadu garumā ir savākti unikāli dokumenti, liecības, čekas apsūdzību materiāli un intervijas ar aculieciniekiem un ekspertiem. Čekas sausās un skarbās nopratināšanas protokolu lapas filmā atdzīvojas melnbaltās plastilīna animācijās.

Viegli ironiska kino arhīvu montāža, atdzīvināta Eiropas politiskā karte un grafikas līdzēs arī nesagatavotam skatītājam noorientēties līdz šim maz zināmos vēsturiskos notikumos.

 

Filmas režisors Pēteris Krilovs: " Esmu nostrādājis par pedagogu jauniem aktieriem, teātra un filmu režisoriem jau vairāk par 25 gadiem, un, ja man tagad Svētais Pēteris pajautātu, kas ir svarīgākais, kas jāmāca katram jaunam māksliniekam, katram jaunam cilvēkam, es ar visu pārliecību teiktu skaidri un pārliecinoši: visiem spēkiem katrs jāmudina būt godīgam. Būt pašam. Tas nemaz nav viegli. Savukārt par lielām, zīmīgām kopsakarībām es nesaku skaistu vārdu virknējuma dēļ. Tas ir dziļi individuāls un intīms, brīžam pat mokošs radošs process – pārskatīt, kas notiek ap mani un plašāk – valstī, pasaulē. Pārskatīt un secināt. Noķert tēlus, kas to izsaka. Sajust draudus un bailes, neslēpt nicinājumu un rūgtus smieklus, taču galvenais – droši teikt, kas, manuprāt, var notikt, ja lietas nemainīsies, un kas ir pie vainas. No kurienes mēs nākam, kas mēs tādi esam, un uz kurieni mēs ejam?"

Filmas garusm: 88 min.

Biļetes 2,00 EUR, var iegādāties stundu pirms seansa Doles Tautas namā.

Komentāri