Berries

OĻEGS

18. oktobris plkst. 19:30, Katlakalna Tautas namā

kino, Oļegs, JKursietis

First_page_o_egs

Oļegs - režisors Juris Kursietis, 84′, Latvija / Beļģija / Lietuva, 2019

Psiholoģiska drāma par jauna vīrieša cerībām uz labāku dzīvi – caur viesstrādnieka statusu un savas dzīves dziļāko bezdibeni tomēr atrodot spēku celties augšup.

Oļegs ir krievu izcelsmes Latvijas nepilsonis, pēc profesijas miesnieks, kurš devies labākas dzīves meklējumos – strādāt gaļas kombinātā Beļģijā. Tomēr nepilsoņa statuss apgrūtina peļņas iespējas, Oļegs zaudē darbu, nonāk atkarībā no poļu viesstrādnieku mafijas un attopas dziļākajā savas dzīves bezdibenī. Kad sasniegts viszemākais punkts, viņam tomēr pietiek spēka atsperties un celties augšup – psiholoģiskā spriedze spiež galveno varoni pieņemt lēmumu par bēgšanu, kas sākumā šķiet neiespējama. Filmas pamatā ir patiesos notikumos balstīts un uz spēcīga sociāla fona veidots cilvēcīgs stāsts par jauna vīrieša cerībām un sapņiem izcīnīt sev labāku dzīvi.

Scenārija autors un režisors Juris Kursietis
Operators Bogumil Godfrejow
Māksliniece Laura Dišlere
Montāžas režisors Matyas Veress

Lomās Valentīns Novopoļskis / Valentin Novopolskij, Dāvids Ogrodņiks / Dawid Ogrodnik, Anna Pročņaka / Anna Próchniak, Ādams Šiškovskis / Adam Szyszkowski, Guna Zariņa, Edgars Samītis un citi

Producentes Alise Ģelze, Aija Bērziņa
Studija Tasse Film
Kopproducenti Iota Productions (Beļģija), In Script (Lietuva)

Atbalsta Nacionālais Kino centrs, Centre du Cinéma et de l’Audiovisuel (Beļģija)

 

Biļete: EUR 3.00

Komentāri