Berries

HOMO NOVUS

9. novembris plkst. 19:30, Katlakalna Tautas namā

kinovakars, 100gadesfilmas, pārpratumukomēdija

First_page_homo_novus

Pēc Anšlava Eglīša romāna HOMO NOVUS motīviem veidota filma, kas ar smaidu skatās uz kaislībām 30. gadu beigu Rīgas mākslinieku dzīvē.

1938.gads, nabadzīgs mākslinieks Juris Upenājs ierodas Rīgā no laukiem tajā pašā laikā, kad izsmalcinātais Eižens Žibeika atgriežas no gleznošanas Parīzē ar cerībām saņemt sava tēvoča ievērojamo mantojumu. Kamēr mākslai uzticīgais Upenājs ar krāsainās Rīgas bohēmas palīdzību kāpj arvien augstāk, talantīgais diletants Žibeika krīt arvien zemāk. Vecais Žibeika visu savu mantojumu atstājis mākslinieku konkursam, kurā tiek piešķirta stipendija mācību braucienam uz Parīzi. Upenājs kuratora un kritiķa Kurcuma vadībā sastopas ar mākslas pasaules komiskajiem personāžiem un viņu atšķirīgo attieksmi pret iedzimtajām un pārņemtajām izteiksmes formām, pieredz panākumus un izgāšanos, nicinājumu un mīlestību. Eižens Žibeika zaudē naudu, mīļoto sievieti un konkursu, taču gūst glābiņa iespēju, nododoties savai glezniecībai. Upenājs triumfē konkursā, atmetot visus mēģinājumus pielāgoties manierisma modei un sekojot gleznotāja vecmeistara Piegāza padomam: “Patiesi mākslinieki cenšas gleznojot izprast, pietuvoties un atklāt savas tautas garu.”

110 min, pirmizrāde: 2018. gada 26. septembris

režisore un scenārija autore: Anna Viduleja
operators: Jānis Eglītis 
mākslinieks: Kirils Šuvalovs
kostīmu māksliniece: Liene Rolšteina
grima māksliniece: Ilze Trumpe
montāžas režisors: Andris Grants
lomās: Igors Šelegovskis (Upenājs), Kristīne Krūze (Ciemalda), Kaspars Zvīgulis (Žibeika), Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Vilis Daudziņš, Aurēlija Anužīte, Ģirts Ēcis, Agnese Cīrule, Nikolajs Korobovs u.c.
producenti: Ivo Ceplevičs, Jānis Kalējs
studija: Film Angels Productions

 

Andrejs Verhoustinskis
montāžas režisors: Armands Začs
producente: Elīna Gediņa-Ducena
studija: Mistrus Media

 

https://www.filmas.lv/movie/3904/

Komentāri