Berries

Filma- Izlaiduma gads

31. oktobris plkst. 19:00, Katlakalna Tautas namā

spēlfilma, jaunums

First_page_izlaiduma-katlakalns

Piektdien, 31.oktobrī plkst. 19.00 Katlakalna Tautas namā Jums ir iespēja noskatīties jauno Andra Gaujas spēlfilmu IZLAIDUMA GADS

Jaunā skolotāja Zane pēc piedzīvotas vilšanās personiskajā dzīvē cenšas visu enerģiju veltīt darbam – viņa cenšas nodibināt kontaktu ar savu audzināmo klasi – nepakļāvīgiem kādas Rīgas skolas jauniešiem. Viņa dara vairāk, nekā prasa pienākums, – rīko ekskursijas vairāku dienu garumā, mājas ballītes, ļauj pie sevis palikt skolēniem, kam mājās ir sarežģījumi, un tas ļauj Zanei sasniegt patiesu draudzību ar klasi. Taču viņai, tāpat kā daudziem jauniem skolotājiem, ir grūti ieturēt pietiekamu distanci, un jaunie ļaudis drīz vien kļūst tikpat kā par viņas ģimeni. Kad Zane aptver, ka viens no skolēniem ir iemīlējies viņā, Zane nonāk sarežģītas izvēles priekšā – ļauties personīgai laimei vai palikt uzticīgai savam labās skolotājas ideālam.

Filmā "Izlaiduma gads" galveno lomu atveido Inga Alsiņa-Lasmane, un tajā līdzās profesionāliem aktieriem ir apzināti izvēlēti daudzi jaunieši bez iepriekšējas pieredzes kino. Tajā lomas atveido arī Gatis Gāga, Liena Šmukste, Marina Janaus, slavenais Krievijas aktieris Andrejs Smoļakovs, kā arī daudzu Latvijas skolu un augstskolu jaunieši: Mārcis Klatenbergs, Ieva Apine, Edgars Siliņš, Elza Feldmane, Agirs Neminskis un daudzi citi. Filma uzņemta Latvijā, Francijā un Krievijā.

Filma ir Latvijas un Krievijas koppražojums, kur Latviju pārstāv studija „Riverbed” sadarbībā ar „Mojo Raiser Production, bet Krieviju – „Horosho Production”. Filmas māksliniece ir Ilze Kauliņa, montāžas režisors Tambets Tasuja (Igaunija), tērpu māksliniece Elīna Bērtule, skaņas režisors Jevgēnijs Kobzevs. Filmas attēla un skaņas pēcapstrāde veikta Mombajā, Indijā - studijās Prasad Film Labs un FutureWorks.

 

Komentāri