Berries

Filma "IZLAIDUMA GADS"

25. oktobris plkst. 16:00, Baložu pilsētas kultūras nams

First_page_izlaiduma_gads

“Skolotāja, kas nepateica NĒ”

+ 16

Filmā IZLAIDUMA GADS

 

Žanrs DRAMA

Formāts  108 min, RED, HD 4k, 16:9, colour, Dolby stereo

Režisors  ANDRIS GAUJA

Scenārijs LAURIS GUNDARS, ANDRIS GAUJA

Operators ALEKSANDRS GREBŅEVS

Mākslinieks ILZE KAULIŅA

Kostīmu mākslinieks ELĪNA BĒRTULE

Grima mākslinieks STĪNA SKULME

Mūzika ANDRIS GAUJA etc.

Skaņa JEVGĒNIJS KOBZEVS

Lomās INGA ALSIŅA-LASMANE, MĀRCIS KLATENBERGS, IEVA APINE, EDGARS SILIŅŠ, GATIS GĀGA, LIENA ŠMUKSTE, MARINA JANAUS, IVARS AUZIŅŠ, ANDREJS SMOĻAKOVS

Producenti GUNA STAHOVSKA, ANDRIS GAUJA

Producējošā kompānija RIVERBED, sadarbībā ar HOROSHO PRODUCTION (Russia) un MOJO RAISER PRODUCTION (Latvia)

Nacionālā pirmizrāde 9.OKTOBRIS 2014

Starptautiskā pirmizrāde 27.AUGUSTS 2014, MONREĀLAS STARPTAUTISKAIS KINO FESTIVĀLS

 

Garā anotācija

Jaunā skolotāja Zane pēc piedzīvotas vilšanās personiskajā dzīvē cenšas visu enerģiju veltīt darbam – viņa cenšas nodibināt kontaktu ar savu audzināmo klasi – nepakļāvīgiem kādas Rīgas skolas jauniešiem. Viņa dara vairāk, nekā prasa pienākums, – rīko ekskursijas vairāku dienu garumā, mājas ballītes, ļauj pie sevis palikt skolēniem, kam mājās ir sarežģījumi, un tas ļauj Zanei sasniegt patiesu draudzību ar klasi. Taču viņai, tāpat kā daudziem jauniem skolotājiem, ir grūti ieturēt pietiekamu distanci, un jaunie ļaudis drīz vien kļūst tikpat kā par viņas ģimeni. Kad Zane aptver, ka viens no skolēniem ir iemīlējies viņā, Zane nonāk sarežģītas izvēles priekšā – ļauties personīgai laimei vai palikt uzticīgai savam labās skolotājas ideālam.

 

Filma "Izlaiduma gads" ("The Lesson"), kas pasaules pirmizrādi piedzīvos 27. augustā Monreālas starptautiskā kinofestivāla konkursa skatē, ir režisora Andra Gaujas debijas spēlfilma. Andris Gauja un filmas operators Aleksandrs Grebņevs guva plašu ievērību pasaulē ar savu iepriekšējo darbu - dokumentālo filmu „Ģimenes lietas”, kas uzvarēja ASV lielākajā dokumentālo filmu festivālā „Silverdocs”, kā arī piedalījās vairāk nekā 25 starptautiskos kinofestivālos visā pasaulē.

 

Filmā "Izlaiduma gads" galveno lomu atveido Inga Alsiņa-Lasmane, un tajā līdzās profesionāliem aktieriem ir apzināti izvēlēti daudzi jaunieši bez iepriekšējas pieredzes kino. Tajā lomas atveido arī Gatis Gāga, Liena Šmukste, Marina Janaus, slavenais Krievijas aktieris Andrejs Smoļakovs, kā arī daudzu Latvijas skolu un augstskolu jaunieši: Mārcis Klatenbergs, Ieva Apine, Edgars Siliņš, Elza Feldmane, Agirs Neminskis un daudzi citi. Filma uzņemta Latvijā, Francijā un Krievijā.

 

Filma ir Latvijas un Krievijas koppražojums, kur Latviju pārstāv studija „Riverbed” sadarbībā ar „Mojo Raiser Production, bet Krieviju – „Horosho Production”. Filmas māksliniece ir Ilze Kauliņa, montāžas režisors Tambets Tasuja (Igaunija), tērpu māksliniece Elīna Bērtule, skaņas režisors Jevgēnijs Kobzevs. Filmas attēla un skaņas pēcapstrāde veikta Mombajā, Indijā - studijās Prasad Film Labs un FutureWorks.

 

Filma tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Rīgas domes un privātpersonu atbalstu. Filmas sponsoru vidū ir kompānijas „Wess Select” / „BMW Latvija”, „airBaltic”, „Cinevera”, „Casting Bridge”, „Pandora Media”, „FreshStep”, Viesnīca "Neiburgs" un citi.

 

 

 

Baložu pilsētas kultūras namā

Sestdien, 2014.gada 25. oktobrī plkst. 16.00 un 19.00 Uz filmas seansu 25.oktobrī plkst. 19.00, tūlīt pēc filmas ASV pirmizrādes Čikāgas starptautiskajā filmu festivālā ieradīsies režisors Andris Gauja un radošā grupa.

Aicinām visus interesentus noskatīties jauno latviešu filmu un satikties klātienē ar filmas režisoru Andri Gauju!


Ilze

 

Ieeja: EUR 2,13

EUR 1,42 (skolēniem no 16 gadiem un pensionāriem)

 

INFO 2655196, 67917453

Komentāri