Berries

Arvīda Krieva dokumentālā filma „FREIMIS. MĀRTIŅŠ FREIMANIS” 2015. gads

8. marts plkst. 16:00, Baložu pilsētas kultūras nams

First_page_page1

Arvīda Krieva dokumentālā filma „Freimis. Mārtiņš FreimaniS”

2015. gads

 

Baložu pilsētas kultūras namā

Svētdien, 8.martā plkst. 16.00

 

 

Mārtiņa Freimaņa draugs – kinorežisors Arvīds Krievs, sadarbībā ar nodibinājumu „Mārtiņa Freimaņa fonds” izveidojis dokumentālo filmu „Freimis. Mārtiņš Freimanis”.

 

Režisora rīcībā ir unikāli videomateriāli, jo, dzīvojot kaimiņos, Mārtiņš viņam uzticējies vairāk – ne kā citiem žurnālistiem, reportieriem, kas par viņu rakstījuši.

 

 Dokumentālajā filmā „Freimis. Mārtiņš Freimanis” apkopoti spilgtākie fragmenti no aizraujošākajiem un emocionālākajiem brīžiem Mārtiņa dzīvē.

 

Arvīds Krievs stāsta: „Iecere veidot filmu par Mārtiņu Freimani mums ar operatoru Dāvi Sīmani radās krietni sen un it kā nejauši. Meklējām aktierus spēlfilmai, ar rokas kameru tāpat „pafilmējot”, lai pieradinātu aktieri un redzējām, cik viegli Mārtiņš kontaktējas ar kameru. Bija skaidrs arī, ka toreiz vēl maz pazīstamā grupa „Tumsa” dienās kļūs slavena un tāds videomateriāls būs filmas vērts. Materiāli, kas ir mūsu rīcībā, ir unikāli, tādu nevienam nav. Un tur ir ne tikai spožā Mārtiņa dzīves puse, kādu redz publika uz skatuves....

 

            Dokumentālās filmas galvenais filmas mērķis bija iemūžināt Mārtiņa Freimaņa piemiņu filmā, kas atspoguļotu ne tikai viņa personību un dzīvi, bet arī Latvijas mūzikas vēsturi, kuras sastāvdaļa ir arī Mārtiņš Freimanis. Pusotru stundu garā filma „Freimis. Mārtiņš Freimanis” ļauj iepazīt mūziķi no jauna.

 

Filma tapusi pateicoties ziedotājiem, Aizputes novada domei, uzvarai labdarības iniciatīvas Labiedarbi.lv projektu konkursā, kā arī pateicoties Radio Skonto, tipogrāfijas Eveko un citu uzņēmumu un privātpersonu atbalstam.

 

Žanrs: dokumentāla filma

Garums: 1h 36min

Skaņa: Stereo

Reģions: all PAL

Scenārists, režisors, producents: Arvīds Krievs

Operatori: Dāvis Sīmanis, Valdemārs Jemeļjānovs, Jānis Vingris, Mārtiņš Mironovs, Dainis Juraga

Montāža: Jānis Vingris

Skaņa: Anrijs Krenbergs

Foto: Arvīds Krievs

Izpildproducents: Ivars Rudzītis, Raimonds Cinis

Vāka dizains: Ansis Vasks

Linki uz plakātu un foto: http://failiem.lv/u/tpslooe

 

IEEJA: EUR 2,00

Komentāri

Comment_thumb_ilze_reinholce

Ilze Reinholce 05.03.2015
0

Kas zina, vai režisors Arvīds Krievs apraudzīs kino seansu Baložu KN 8. martā plkst. 16.00, tā runā kuluāros, bet jaunais jauniešu vokālais ansamblis noteikti būs sastopams! Atnāc un pārliecinies pats!

Atbildēt