Berries

7 miljardi gadu pirms pasaules gala

15. februāris plkst. 19:30, Doles Tautas namā

First_page_plakats_01-01

Divi latviešu jaunieši sastopas Francijas dienvidos.

Viņš studē restaurāciju, viņa jau sen apmetusies uz dzīvi Marseļā, strādā frizētavā un… ir pārsteidzoši līdzīga tēlam, ko puisis atsedz kādas baznīcas altārgleznas apakšslānī. Pēc īsā romāna Francijā Leo atgriežas Latvijā, kur jau atkal pēc brīža satiks Annu – viņa ir atgriezusies, par spīti sarežģītām attiecībām ar Rīgu. Abu mīlestība uzplaukst, tomēr – jo tuvāk viņi viens otru pielaiž, jo Anna šķiet neaizsniedzamāka.

Jāņa Ābeles pirmā pilnmetrāžas spēlfilma pārstāv Latvijas kinematogrāfā ne pārāk bieži sastopamo melodrāmas – jeb kā to dēvē pats režisors – mīlas drāmas žanru, kurš arvien ir vilinošs daudziem kino skatītājiem.

Filma turpina starptautisku atzinību guvušajā īsfilmā “Augstāk par zemi” aizsāktās pārdomas par jaunību un mīlestību, risinot mūžseno tēmu par cilvēka vēlmi mīlēt un būt mīlētam. Ar mistikas noskaņu apvītā un jutekliskā mīlas stāsta galvenie iedvesmas avoti ir franču Jaunais vilnis un Francijas kino kopumā.

Galvenajās lomās ir divi jaunie Latvijas aktieri Raimonds Celms (Latvijas Nacionālais teātris) un Jana Herbsta (Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris), kuri abi jau uz teātra skatuvēm iemantojuši lielu popularitāti un skatītāju mīlestību.

Režisors, scenārists: Jānis Ābele

Operators: Toms Šķēle

Filmas mākslinieks: Jānis Bijubens

Grima māksliniece: Stīna Skulme

Kostīmu māksliniece: Elīna Milta

Montāžas režisori: Madara Didrihsone, Janis Abele

Skaņas režisori: Ernests Ansons, Agnese Streļča

Izdevējvalsts, gads: Latvija / Francija, 2018

Filmas ilgums: 78 min

Filmas treileris:https://vimeo.com/309368241

 

Lieliska ziņa! Piedalies akcijā un laimē 2 biļetes uz filmu  "7 miljardi gadu pirms pasaules gala" Valentīna dienas noskaņās  "Kino visiem un visur Latvijā" izrādīšanas vietās*!

Akcijas noteikumi:

- Dodies uz "Kino visiem un visur Latvijā"

facebook lapas akciju :

https://www.facebook.com/KinoVisiemunVisurLatvija/posts/792262467819063

Biļetes EUR 3.00 nopērkamas pirms seana Doles Tautas namā

Komentāri