Berries

Abonētās datubāzes Baložu pilsētas bibliotēkā

Bibliotēkas interneta lasītavā bez maksas pieejamas šādas elektroniskās datubāzes:

Letonika

Letonika ir uzziņu un tulkošanas sistēma, kuras galvenais mērķis ir sniegt sistematizētu, enciklopēdisku uzziņu un tulkošanas informāciju. Letonika piedāvā meklēt un strādāt ar informāciju, kas atrodama 11 enciklopēdijās u.c. uzziņu resursos, 13 vārdnīcās (tulkojošās, skaidrojošās, terminoloģijas), kā arī kolekcijās ar 10 000 attēliem, audioierakstiem un video materiāliem. Datubāzē pieejama arī latviešu literatūras bibliotēka ar 200 pilnteksta literārajiem darbiem un valodas atbalsta krātuve ar palīgmateriāliem latviešu valodai. Letonika.lv kalpo kā ceļvedis Latvijas kultūrā, vēsturē, valodā, dabā un literatūrā.

Pateicoties Kultūras informācijas sistēmu centra atbalstam, no 2018. gada Baložu bibliotēka saviem lasītājiem piedāvā jaunu pakalpojumu - datubāzes Letonika.lv attālināto pieeju. Pieejas datus jautāt bibliotekāriem!  Letonika.lv lapas adrese, kurā attālinātajam lietotājam ir jāievada lietotājvārds un parole, ir ŠEIT: http://letonika.lv/Login.aspx#section-clients.

Lursoft
 

Lursoft laikrakstu bibliotēka (news.lv) ir apjomīgs Latvijas laikrakstu publikāciju un ziņu aģentūras BNS krājums internetā, kas ik dienas tiek papildināts ar tūkstošiem jaunu publikāciju no laikrakstu jaunākajiem numuriem. Laikrakstu arhīvs pieejams no 1994.gada.

Lursoft laikrakstu bibliotēka saviem lasītājiem piedāvā ne tikai lasīt publikācijas Internetā, bet arī meklēt rakstus pēc vēlamajiem parametriem un iespēju tos komentēt.

Aicinām interesentus izmantot šo iespēju!